https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/omezeni-kvuli-koronaviru-zasahne-na-jihu-cech-radu-oblasti-i-np-sumavu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Omezení kvůli koronaviru zasáhne na jihu Čech řadu oblastí, i NP Šumavu

11.3.2020 00:20 | PRAHA (ČTK)
Kvůli nařízení vlády ohledně nákazy koronavirem v Jihočeském kraji nepřeruší provoz jen školy a nezruší se společenské akce. Šumavský národní park například uzavře informační centra. / Ilustrační foto
Kvůli nařízení vlády ohledně nákazy koronavirem v Jihočeském kraji nepřeruší provoz jen školy a nezruší se společenské akce. Šumavský národní park například uzavře informační centra. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Kvůli nařízení vlády ohledně nákazy koronavirem v Jihočeském kraji nepřeruší provoz jen školy a nezruší se společenské akce. Šumavský národní park například uzavře informační centra. Provoz omezí zřejmě i některá sportoviště pro veřejnost. Vyplývá to z informací, které včera shromáždila.
 

Správa NP Šumava z důvodu snížení rizika možného šíření nákazy COVID-19 uzavírá ode dneška 11.3.2020 všechna svá informační střediska a návštěvnická centra. Ruší také všechny programy pro veřejnost a to do odvolání. "Na Šumavě zůstanou přístupné pouze výběhy s vlky na Návštěvnickém centru Srní a výběhy s rysy a jeleny na Návštěvnickém centru Kvilda. V obou návštěvnických centrech budou v provozu parkoviště a toalety, kde zvyšujeme frekvenci úklidu včetně desinfekce," uvedl mluvčí NP Šumava Jan Dvořák.

České Budějovice nevylučují, že se omezení provozu může projevit na některých sportovištích pro veřejnost, kde je velká koncentrace návštěvníků. "Mimořádná opatření samozřejmě respektujeme a od středy uzavřeme všechny základní školy zřizované městem. O dalších opatřeních budeme průběžně informovat na webových stránkách města," uvedl včera českobudějovický primátor Jiří Svoboda (ANO).

V krajském městě se od včerejšího večera veřejnosti uzavírá plavecký stadion, zimní stadion i sportovní hala. Městská hromadná doprava přechází od středečního rána na prázdninové jízdní řády. Kulturní a sportovní zařízení zřizovaná městem ode dneška zavře i Písek.

V Česku bylo k včerejšímu ránu dosud 41 potvrzených případů nákazy novým koronavirem. V Jihočeském kraji se zatím žádný případ neobjevil.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist