https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/organizace-pro-zvirata-prevzaly-v-k-varech-vyrazene-sanitky1
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Zvířecí záchranáři převzali v Karlových Varech vyřazené sanitky

24.5.2018 03:22 | K. VARY (ČTK)
Vysloužilý VW Transporter, pohon 4x4, uveden do provozu 10/2011. Pro Ostrovského Macíka skvělý služebník.
Vysloužilý VW Transporter, pohon 4x4, uveden do provozu 10/2011. Pro Ostrovského Macíka skvělý služebník.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Vysloužilé sanitky Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje začaly sloužit záchranným organizacím pro zvířata. Dva vozy, které ve vozovém parku záchranky už nahradily novější, si včera převzaly organizace Ostrovský Macík a Záchranná a odchytová služba pro zvířata. Oběma organizacím se sanitka velmi hodí zejména kvůli velké vnitřní kapacitě. Díky tomu bude možné převážet více zvířat najednou, řekla včera novinářům provozovatelka Ostrovského Macíku Hana Šimková.
 

"My máme více provozoven. Tohle auto bude stát v městském psím útulku, bude tam připravené k výjezdu. Bude vozit pejsky na veterinární ošetření, bude jezdit na odchyty a tak dále. Zároveň, pokud bude plánovaná kastrační akce kočiček, tak se převybaví tak, aby to bylo vhodné s menšími přepravkami a odchytovým vybavením pro kastrace. A vyjede na místo, kde ty kastrace budou domluvené," vysvětlila Šimková.

Podle provozovatele Záchranné a odchytové služby pro zvířata v Dalovicích Petra Prokeše bylo převzetí vozidla pro organizaci existenční otázkou. "Auto bude používáno pro potřeby 22 obcí na území kraje. Byli jsme v situaci, že kdybychom sanitku nedostali, byla by naše činnost ohrožena natolik, že bychom ji pravděpodobně museli ukončit," řekl Prokeš. Sanitka umožní převoz například i dvou velkých psů najednou, což v běžném autě nebylo možné.

Karlovarský kraj letos koupil pro záchrannou službu pět nových sanitek. Dlouhodobě řeší, jak naložit s vyřazenými vozy. "Pořízení nového prostorného vozu je pro útulky a záchranné organizace většinou nákladná investice, na kterou obtížně shánějí peníze. Proto jsme jim nabídli dvě sanitky, které už mají nejlepší léta za sebou, ale jsou stále v dobrém technickém stavu," řekl krajský radní Jan Bureš (ODS). Standardně kraj vyřazené sanitky nabízí ostatním složkám integrovaného záchranného systému.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Setkání s přírodou

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist