https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ostrov-vybuduje-nove-zazemi-pro-psi-utulek-bety
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ostrov vybuduje nové zázemí pro psí útulek Bety

22.1.2020 00:10 | OSTROV (ČTK)
Ostrov na Karlovarsku chce vybudovat nové zázemí pro psí útulek Bety. / Ilustrační foto
Ostrov na Karlovarsku chce vybudovat nové zázemí pro psí útulek Bety. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Ostrov na Karlovarsku chce vybudovat nové zázemí pro psí útulek Bety. Místo současné boudy postaví novou budovu, ve které bude zázemí pro zaměstnance, ale například i ošetřovna. Město nyní vyhlásilo výběrové řízení na zhotovitele zázemí, do kterého investuje čtyři miliony korun z městského rozpočtu, řekl včera starosta Jan Bureš (ODS).
 

Ostrov, který v letošním roce hospodaří s vyrovnaným rozpočtem s příjmy i výdaji 488,2 milionu korun, chce se stavbou nového zázemí začít v dubnu a skončit v září letošního roku.

"Máme relativně dobře vymyšlené umístění psů v kotci i karanténu. To, co bylo největší ostudou, bylo zázemí pro útulek. To znamená pro administrativu, pro přijímání a vyšetřování psů, ale i sociální zařízení pro správce útulku," řekl Bureš.

Podle starosty budou nové zázemí využívat i dobrovolníci, kteří v útulku vypomáhají nebo chodí psy venčit. Od zlepšení zázemí si slibuje i větší počet návštěvníků, kteří do útulku zavítají, a díky tomu i snadnější umístění psů do nových domovů.

Městský psí útulek Bety je v Moříčovské ulici a jeho provozovatelem je spolek Ostrovský Macík. Tento spolek působí na Karlovarsku sedmnáctým rokem a v sousedním Horním Žďáru provozuje azyl pro týraná a handicapovaná zvířata.

Mimo Ostrov jsou psí útulky v Karlovarském kraji také v Karlových Varech, Chebu, Nejdku, Mariánských Lázní a v Sokolově. Právě Sokolov je jedním z mála měst v regionu, které má samostatný útulek i pro kočky. Kromě toho sokolovská městská policie provozuje útulek pro psy v areálu soukromého ranče Vránov.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist