https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/papez-pred-klimatickou-konferenci-vyzval-politiky-k-prijeti-ucinnych-reseni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Papež před klimatickou konferencí vyzval politiky k přijetí účinných řešení

29.10.2021 13:01 | VATIKÁN (ČTK)
Papež považuje klimatické změny za novou civilizační výzvu. Řešení podle něj vede skrze spoluzodpovědnost států na globální úrovni a "obnovenou solidaritu založenou na spravedlnosti".
Papež považuje klimatické změny za novou civilizační výzvu. Řešení podle něj vede skrze spoluzodpovědnost států na globální úrovni a "obnovenou solidaritu založenou na spravedlnosti".
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Papež František před zahájením klimatické konference COP26 v Glasgow vyzval světové politiky, aby nalezli účinná řešení klimatických změn. Papež to řekl v příspěvku, který zaslal britské stanici BBC. Cílem podle něj je nabídnout "konkrétní naději" budoucím generacím. František naopak varoval před ochranářstvím a izolacionismem.
 

"Političtí vůdci, kteří se sejdou na konferenci COP26 v Glasgow, čelí naléhavé výzvě, aby nalezli účinná řešení současné klimatické krize a aby nabídli konkrétní naději budoucím generacím," řekl papež. Podle něj se však každý může zapojit do řešení problémů, které klimatické změny způsobují. Politici pak musí prokázat, že mají vizi, že dokážou změny naplánovat a a že je dokážou rychlým způsobem provést. Opatření by podle nejvyššího představitele katolické církve měla být "radikální".

Papež považuje klimatické změny za novou civilizační výzvu. Řešení podle něj vede skrze spoluzodpovědnost států na globální úrovni a "obnovenou solidaritu založenou na spravedlnosti". František řekl, že neexistují "překážky, hranice či politické zdi, za kterými je možné se schovat".

V červenci skotští biskupové oznámili, že se papež zúčastní jednání klimatické konference v Glasgow, která začíná v neděli, pokud mu to umožní zdravotní stav. Na začátku října však Vatikán upřesnil, že papež do Skotska neodcestuje. Vatikánskou delegaci na konferenci povede státní tajemník a druhý nejvýše postavený muž ve Vatikánu kardinál Pietro Parolin.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (9)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

kk

karel krasensky

29.10.2021 15:00
Ten chlap v sukni taky rozumí všemu,stejně jako Hanzl
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

29.10.2021 16:57
Franta furt jenom vyzývá. A co kdyby si vyhrnul rukávy u toho svého "kaftanu" a pro ochranu životního prostředí něco praktického udělal?
Odpovědět
Karel Zvářal

Karel Zvářal

29.10.2021 18:44 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Pánové, na Františka mi nesahejte! Chtěl bych vás vidět na jeho místě. Jednat se státníky není žádná (_!_), to je úplně jiný level, než zahnat slípky nebo vyčistit terárko.
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

29.10.2021 20:42 Reaguje na Karel Zvářal
To nedokážu posoudit. Slepice jsem nikdy doma nechoval.
Odpovědět
MD

Marek Drápal

29.10.2021 22:03 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
Předně si myslím, že člověk v jeho postavení těmi výzvami udělá mnohem více práce, protože ovlivní obrovské množství lidí. A také si myslím, že toho udělal i v praxi dost, ale třeba se o tom tolik nepíše, takže to nevíte?
Odpovědět
MK

Majka Kletečková

30.10.2021 19:46 Reaguje na Marek Drápal
Stoprocentní souhlas. Ač nejsem věřící v boha, držím papeži Františkovi palce pro jeho názory a chování.
Odpovědět

Jirka Černý

29.10.2021 19:29
Není to co dělá v rozporu s celou křesťanskou vírou v to jak bůh celé vše moudře řídí? Vlastně poukazuje na chyby svého šéfa, to se mu nebude líbit.
Odpovědět
MD

Marek Drápal

29.10.2021 21:56 Reaguje na Jirka Černý
Kdepak, není, právě naopak. Podrobnosti např. v knize Člověk pastýř stvoření od profesora Hellera.
Odpovědět
va

vaber

30.10.2021 09:25 Reaguje na Marek Drápal
papež František má moje sympatie a určitě jeho vystoupení má váhu ,ale řídí to tady všechno Bůh nebo ne?
ať se stane cokoliv věříci si najdou nějakou výmluvu ,že je to tak správně a je to Boží vůle ,
kniha je jen popsaný papír , umí profesor Heller komunikovat s Bohem ,že ví co jak a proč ,dovolil a dovolí?
Bůh to tady všechno stvořil a Boha nikdo již stvořit nemusel? ten je víc než vesmír ,byl tu i bez vesmíru?
Bůh dal některým logické myšlení a sám Bůh do tohoto logického myšlení, co dal některým zvídavým lidem nepasuje,
ti co tupě věří aniž ví proč, logiku neznají
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist