https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/pardubickym-hasicum-vzrostly-zasahy-kvuli-bodavemu-hmyzu-o-30-pct
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Pardubickým hasičům vzrostly zásahy kvůli bodavému hmyzu o 30 procent

16.7.2018 00:20 | PARDUBICE (ČTK)
Hasičům v Pardubickém kraji letos téměř o 30 procent vzrostly výjezdy kvůli nebezpečnému bodavému hmyzu. / Ilustrační foto
Hasičům v Pardubickém kraji letos téměř o 30 procent vzrostly výjezdy kvůli nebezpečnému bodavému hmyzu. / Ilustrační foto
Foto | kaibara87 / Flickr
Hasičům v Pardubickém kraji letos téměř o 30 procent vzrostly výjezdy kvůli nebezpečnému bodavému hmyzu. Od začátku června do soboty 14. července vyjížděli k 35 událostem, zatímco loni ve stejném období odstraňovali nebezpečný hmyz ve 27 případech. Včera o tom informovala mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.
 

"Telefonáty oznamující výskyt nebezpečného hmyzu poblíž obydlí, na veřejných prostranstvích, u škol, nemocnic zaznamenává krajské operační středisko již více než měsíc," uvedla Horáková. Nyní podle ní jde zejména o sršně a vosy, na jaře se oznámení týkala především včel.

Horáková upozornila, že hasiči zasahují pouze v případě ohrožení života lidí. "V ostatních případech dávají hasiči přednost odborníkům. Činnost související s likvidací hmyzu není totiž úkolem hasičů a provádějí ji soukromé firmy. Míra ohrožení zdraví jen málokdy odpovídá definici mimořádné události," uvedla.

Míru ohrožení posoudí při převzetí zprávy od ohlašovatele operační důstojník hasičů, případně na místě události velitel zásahu. "Na místě pak velitel zásahu po průzkumu provede opatření, aby se dále zabránilo ohrožení - vytyčí prostor a případně počká na odbornou firmu," uvedla Horáková.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist