https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/plati-ze-lze-divoka-zvirata-chranit-tim-ze-je-budeme-lovit-sledujte-dnes-vecer-rozhovor
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Platí, že lze divoká zvířata chránit tím, že je budeme lovit? Sledujte dnes večer rozhovor Video

2.10.2019 10:55 | PRAHA (Ekolist.cz)
Pomohlo to ochraně divoké přírody?
Pomohlo to ochraně divoké přírody?
Foto | Di Gazdar / Flickr
Snímek usmívajícího se lovec či lovkyně se zastřeleným lvem nebo slonem přitahuje celkem pravidelně velkou pozornost a budí nemalé emoce. Je ale trofejový lov jen bezcitnou zábavou, který nepřináší nic dobrého? Nebo jde naopak o efektivní způsob ochrany ohrožených druhů, na kterém vydělají i lidé? O tom bude dnešní debata, kterou organizuje Paralelní polis.
 

Dnes v 19:55 se uskuteční živý rozhovor popularizátorkou trofejového lovu i aktivní lovkyní Michaelou Fialovou a Radimem Kotrbou, který se na ČZU zabývá chovy hospodářských i divokých zvířat, především antilop losích. Rozhovor povede Tomáš Ouhel, ředitel světové ochranářské kampaně Silent Forest, a Martin Mikeš, přírodovědec a zakladatel ochranářské organizace Kedjom Keku.

Rozhovor bude streamován na Facebooku Paralelní polis a Facebooku Ekolistu a v tomto článku. Rozhovor je součástí nové série pořadů s názvem Biodiversi.tv.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist