https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/policii-se-v-beskydech-marne-pokousel-ujet-motorkar-se-zakazem-rizeni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Policii se v Beskydech marně pokoušel ujet motorkář se zákazem řízení

2.7.2021 14:04 | FRÝDEK-MÍSTEK (ČTK)
Policisté budou nadále dohlížet na dodržování zákazu vjezdu do lesů nejen u motorkářů, ale i u řidičů aut.
Policisté budou nadále dohlížet na dodržování zákazu vjezdu do lesů nejen u motorkářů, ale i u řidičů aut.
Při kontrole míst se zákazem vjezdu motorových vozidel na Frýdecko-Místecku v Beskydech policisté zadrželi třiapadesátiletého motorkáře. Měl v té době navíc zakázáno řídit, seděl na neregistrované motorce a marně se pokoušel ujet, sdělila policejní mluvčí Karolína Bělunková.
 

Motorkář jezdil v místech, kde je to zakázáno. Policisté ho chtěli zastavit, on je ale při jízdě z kopce v plné rychlosti objel. "Pokračoval lesní pěšinou, kde však po několika metrech byla připravena hlídka, která služebními vozidly zatarasila cestu. Motorkář snížil rychlost a před policisty zastavil. Ve chvíli, kdy se k němu ale přiblížili, zařadil rychlost a snažil se mezi policisty prokličkovat, tento manévr mu ale nevyšel. Policisté motocyklistu zadrželi," popsala situaci Bělunková.

Uvedla, že muž porušil několik ustanovení. V době kontroly měl zakázáno řízení všech motorových vozidel, neměl doklady od motocyklu, a jak sám řekl, stroj není přihlášený v evidenci silničních vozidel a rovněž není ani podle zákona pojištěný.

Bělunková dodala, že policie reaguje na zvýšené množství motocyklistů v lesích a dělá v Beskydech v místech se zákazem vjezdu namátkové kontroly. Policisté při nich využívají veškeré dostupné prostředky a technické vybavení, které mají k dispozici.

"Kontroly probíhají v různou denní dobu a na předem vytipovaných místech. ... Do akcí se zapojují nejen motorizované hlídky, ale také hlídky na motocyklech a čtyřkolkách," uvedla mluvčí. Policisté podle ní budou nadále dohlížet na dodržování zákazu vjezdu do lesů nejen u motorkářů, ale i u řidičů aut.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Zbyněk Šeděnka

2.7.2021 15:13
Nechápu, co má ten motorkář společného s tou kapradinou osladičem na fotce? A
Odpovědět
ss

smějící se bestie

2.7.2021 16:12
Motorku zabavit a motorkář na 1/2roku do tepláků za porušení zákazu řízení. Pro výstrahu - jen tak si dají ostatní pozor. Jinak ne !
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

2.7.2021 17:05 Reaguje na smějící se bestie
Nojo, jenže to byste nemohl žít v tom našem kapitalistickém socialismu. Jinak v jiných státech je to celkem běžné.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist