https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/prvni-kolo-senatnich-voleb-na-praze-10-vyhrala-cabrnochova-ze-strany-zelenych
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

První kolo senátních voleb na Praze 10 vyhrála Cabrnochová ze Strany zelených

21.9.2014 01:30 | PRAHA (Ekolist.cz)
První kolo doplňujících senátních voleb na Praze 10 vyhrála Ivana Cabrnochová, kandidátka Strany zelených a ČSSD
První kolo doplňujících senátních voleb na Praze 10 vyhrála Ivana Cabrnochová, kandidátka Strany zelených a ČSSD
Foto | Ivana Cabrnochová / Wikimedia Commons
První kolo doplňujících senátních voleb na Praze 10 vyhrála Ivana Cabrnochová, kandidátka Strany zelených a ČSSD. Do druhého kola postupuje i Jana Dušková, nezávislá na kandidátce hnutí ANO 2011. Doplňující volby do senátu se na Praze 10 konají kvůli odchodu dosavadního senátora Jaromíra Štětiny (TOP 09) do Evropského parlamentu.
 

Volby v prvním kole byly poznamenány velmi nízkou volební účastí, k urnám přišlo pouhých 15, 8 % voličů. Z 13 213 platných hlasů získala Ivana Cabrnochová 2092 volebních lístků, zatímco druhá postupující Jana Dušková 2060.

„Vítězství koaliční kandidátky SZ a ČSSD Ivany Cabrnochové v prvním kole senátních voleb je velkým úspěchem, je vidět, že lidé si přejí mít v senátu úspěšné komunální politiky, kteří znají jejich problémy a umí je řešit,“ říká Jana Drápalová, 1. místopředsedkyně zelených.

Ivana Cabrnochová původně vystudovala zdravotnickou školu a pracovala jako laborantka například na oddělení klinické biochemie nemocnici Na Homolce. Věnovala se také tělesné a pracovní výchově zdravotně postižených. Od června 2012 vykonává funkci místostarostky městské části Praha 10 pro územní a strategický rozvoj obce a cyklodopravu. Je členkou Strany zelených.

„Je zjevné, že spolupráce zelených a sociální demokracie může vést k úspěchu. Prosíme voliče, aby v pátek a sobotu přišli k druhému kolu,“ komentuje postup z prvního místa Ivana Cabrnochová.


reklama

 
Další informace |

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist