https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/retezova-cesta-na-snezku-je-ode-dneska-pro-sestup-uzavrena
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Řetězová cesta na Sněžku je ode dneška pro sestup uzavřena

15.7.2019 00:07 | PEC P.S. (ČTK)
Vrchol Sněžky, která je výškou 1603 metrů nejvyšší horou České republiky, navštěvují v sezoně stovky lidí denně. / Ilustrační foto
Vrchol Sněžky, která je výškou 1603 metrů nejvyšší horou České republiky, navštěvují v sezoně stovky lidí denně. / Ilustrační foto
Retězová cesta na Sněžku v Krkonoších bude ode dneška do 31. srpna pro sestup uzavřena. Turisté po ní budou moci jít jen nahoru ve směru od Slezského domu. Jednosměrný provoz má v hlavní turistické sezoně snížit pohyb lidí na přetíženém úzkém chodníku. Omezení vydané polským ředitelstvím Krkonošského národního parku platilo i v minulých letech. V pátek to řekl náměstek ředitele Správy Krkonošského národního parku Jakub Kašpar.
 

K sestupu i výstupu mezi vrcholem Sněžky a Slezským domem na polské straně hranice mohou turisté použít pohodlnější, modře značenou Jubilejní cestu na polské straně hory. Tuto cestu budou muset k sestupu využít i turisté, kteří budou chtít ze Sněžky pokračovat ke Slezskému domu a dál například na Luční boudu či Obřím dolem do Pece pod Sněžkou.

K cestě z vrcholu Sněžky budou moci turisté využít i některou z cest na české straně hor, například na Růžovou horu nebo na Jelenku. Na cestě ze Sněžky na Růžovou horu však nyní stavbaři opravují chodník, a proto je cesta ve všední dny uzavřena. O víkendech je cesta otevřena bez omezení.

Vrchol Sněžky, která je výškou 1603 metrů nejvyšší horou České republiky, navštěvují v sezoně stovky lidí denně. Až na vrchol se mohou dostat i kabinovou lanovkou z Pece pod Sněžkou. Z polské strany hor se lidé ke Sněžce mohou pohodlně přiblížit lanovkou z Karpacze na horu Kopa. Z Kopy pak jdou asi 1,4 kilometru ke Slezskému domu a na vrchol Sněžky pokračují po řetězové cestě nebo po Jubilejní cestě.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist