https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ridic-si-ma-odpykat-vice-nez-ctyri-roky-za-krute-usmrceni-psa
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Řidič si má odpykat více než čtyři roky za kruté usmrcení psa

19.1.2021 12:53 | VARŠAVA (ČTK)
"Od ublížení zvířeti není daleko k ublížení člověku," vysvětlil soud podle zpravodajského serveru Onet. Ilustrační foto
"Od ublížení zvířeti není daleko k ublížení člověku," vysvětlil soud podle zpravodajského serveru Onet. Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Soud v Čenstochové na jihu Polska dnes zpřísnil trest pro třiadvacetiletého řidiče dodávky ze dvou let na čtyři roky a tři měsíce za mřížemi za to, že v červnu 2019 svým vozem nejprve srazil psa a pak trpící zvíře opakovaně přejížděl. "Od ublížení zvířeti není daleko k ublížení člověku," vysvětlil soud podle zpravodajského serveru Onet.
 

Odsouzeného polská média v souladu se zákonem označují jen křestním jménem a iniciálou příjmení. "Svůj bestiální čin si Rafal B. nahrál na telefon a později se pochlubil na internetu. Záběry byly mimořádně drastické, provázené zoufalým vytím trpícího zvíře," napsal server s tím, že právě toto utrpení zjevně dělalo muži radost, než po 40 vteřinách přejel psovi hlavu. Ale nahrávka vedla k odhalení a nakonec k odsouzení pachatele.

"S rozsudkem jsme spokojeni. Doufáme, že bude výstrahou pro druhé," prohlásila Magdalena Gmyreková z řad ochránců zvířat, kteří se nespokojili s odsouzením pachatele nejprve na dva roky veřejně prospěšných prací, později na dva roky odnětí svobody.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (4)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MK

Majka Kletečková

19.1.2021 13:06
"Svůj bestiální čin si Rafal B. nahrál na telefon a později se pochlubil na internetu. Záběry byly mimořádně drastické, provázené zoufalým vytím trpícího zvíře ... právě toto utrpení zjevně dělalo muži radost, než po 40 vteřinách přejel psovi hlavu.“

Nejdřív jsem chtěla tohoto sadistu přirovnat k hyeně, ale pak jsem si to rozmyslela. Hyeny si takovou nespravedlivou urážku nezaslouží.
Odpovědět
LB

Lukas B.

19.1.2021 17:06 Reaguje na Majka Kletečková
když bych (omylem a nešťastnou náhodou) srazil autem psa (srnu, divočáka a pod.) a způsobil němé tváři bolestivé zranění zjevně neslučitelné se životem, tak bych zvíře dorazil. ale pravděpodobně bych si jako miserikordii nevybral opakované přejíždění autem a rozhodně bych se u toho nenatáčel.
Odpovědět

Viktor Šedivý

20.1.2021 09:33
Hnus. Trest si zasloužil - ale čtyři a čtvrt roku natvrdo, to už je úplně mimo.
Odpovědět
SP

Svatá Prostoto

20.1.2021 14:32 Reaguje na Viktor Šedivý
Málo nebo moc?
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist