https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rozvasneni-hadi-v-australii-prolomili-strop-domu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rozvášnění hadi v Austrálii prolomili strop domu

5.9.2020 00:03 | CANBERRA (ČTK)
Chytač hadů Steven Brown obě krajty kobercové označil za mimořádně velké. Odhadl, že škrtiči soupeřili o samičku. Ilustrační obrázek
Chytač hadů Steven Brown obě krajty kobercové označil za mimořádně velké. Odhadl, že škrtiči soupeřili o samičku. Ilustrační obrázek
Velký šok zažil po návratu domů muž v australském Queenslandu. Dva vypasení hadi, kteří patrně soupeřili o samičku, mu totiž prolomili strop. Jednoho hada našel majitel domu David Tait v ložnici, druhý se mu plazil v obýváku. Společně samečci vážili úctyhodných 22 kilogramů. Informoval o tom zpravodajský BBC.
 

Chytač hadů Steven Brown obě krajty kobercové označil za mimořádně velké. Odhadl, že škrtiči soupeřili o samičku. Ta se však zatím nenašla. Jeden ze samečků byl dlouhý 2,8 metru, druhý měřil 2,5 metrů.

Tait uvedl, že předtím viděl, jak se hadi vystavují slunci na jeho střeše. "Když jsem se vrátil (...) byl na kuchyňském stole velký kus stropu," řekl místnímu deníku The Courier-Mail. Když viděl stav stropu, začal hledat hady. Nakonec je našel a zavolal experta na odchyt. "Rozhodně jsem na ně nechtěl sahat," prohlásil a doplnil, že nepříjemná situace se vyřešila "docela rychle".

"Tato dvojice byla výjimečně velká," prohlásil Brown ze společnosti specializující na odchyt a přemisťování hadů v Brisbane. "Nastává začátek hadí sezóny, dnes začíná období paření a hadi budou aktivnější s nárůstem teplot v přicházejícím létě," řekl BBC.

Pokud lidé narazí na hada, měli by podle Browna klidně stát a umožnit mu se odplazit. "Všichni hadi chtějí uniknout jakékoliv hrozbě nebo nebezpečí," vysvětlil.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist