https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ruska-vlada-podporila-parizskou-klimatickou-smlouvu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ruská vláda podpořila pařížskou klimatickou smlouvu

24.9.2019 00:13 (ČTK)
Ruská vláda podpořila pařížskou dohodu o klimatu z roku 2015. Na schůzi svého kabinetu to včera oznámil premiér Dmitrij Medveděv. / Ilustrační foto
Ruská vláda podpořila pařížskou dohodu o klimatu z roku 2015. Na schůzi svého kabinetu to včera oznámil premiér Dmitrij Medveděv. / Ilustrační foto
Foto | Press office of President of Russia / commons.wikimedia.org
Ruská vláda podpořila pařížskou dohodu o klimatu z roku 2015. Na schůzi svého kabinetu to včera oznámil premiér Dmitrij Medveděv. Podle médií jde o důležitý krok k ratifikaci smlouvy, která omezuje emise skleníkových plynů do ovzduší. Rusko patří k zemím, které dohodu zatím neratifikovaly.
 

Podle agentury TASS Medveděv podepsal "vládní usnesení, které se týká ratifikace pařížské klimatické smlouvy". Vydal nařízení, aby úřady smlouvu přizpůsobily ruským normám.

"Zastavit globální změny klimatu je možné jen společně," prohlásil Medveděv. Tyto změny zvyšují riziko pro rozvoj klíčových odvětví a hlavně ohrožují bezpečnost lidí, kteří v Rusku žijí jak v podmínkách věčného mrazu, tak i v oblastech se zvýšeným ohrožením živelními pohromami, řekl premiér.

Rusko pařížskou klimatickou dohodu podepsalo, zatím ji ale neratifikovalo. Dokument má podporu prezidenta Vladimira Putina, který ji podle ruských médií považuje za základ mezinárodní spolupráce při ochraně ovzduší. Rozhodnutí Washingtonu od smlouvy odstoupit Putin neodsuzuje, dává ovšem najevo, že Spojené státy by měly zůstat její součástí.

Ruský vicepremiér Alexej Gordějev dnes na schůzi vlády prohlásil, že na seznamu států s největší produkci skleníkových plynů je Rusko na čtvrtém místě. Ratifikace pařížské smlouvy podle něj umožní přihlížet při omezování škodlivých látek do ovzduší k potřebám rozvoje ruské ekonomiky.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist