https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/ruske-domacnosti-se-budou-muset-obejit-bez-medvedu-lvu-ci-vlku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Ruské domácnosti se budou muset obejít bez medvědů, lvů či vlků

1.7.2019 00:21 | MOSKVA (ČTK)
Ruská vláda zakázala občanům chovat doma v zajetí medvědy, vlky, lvy, lidoopy, krokodýly, jedovaté hady, škorpiony či pavouky. / Ilustrační foto
Ruská vláda zakázala občanům chovat doma v zajetí medvědy, vlky, lvy, lidoopy, krokodýly, jedovaté hady, škorpiony či pavouky. / Ilustrační foto
Foto | drewm / Flickr
Ruská vláda zakázala občanům chovat doma v zajetí medvědy, vlky, lvy, lidoopy, krokodýly, jedovaté hady, škorpiony či pavouky. Důvodem k přijetí nařízení je nebezpečnost chovu dravých či jedovatých zvířat v domácích podmínkách, jakož i snaha ochránit zvířata před vlivem takového zajetí na jejich zdravotní stav, napsal list Kommersant.
 

Seznam "zakázaných" zvířat a výjimky z něj vláda schválila a zveřejnila na svém webu poté, co nařízení podepsal premiér Dmitrij Medveděv.

Zákaz se nevztahuje na zoologické zahrady, cirkusy, delfinária a podobná zařízení, jakož i na přípustné "zvláštní případy", praví se v nařízení. Šelmy a podobní domácí "mazlíčci" mohou až do své smrti těšit jejich majitele, pokud si je lidé pořídili před 1. lednem 2020.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat  twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist