https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rusko-vyrobilo-prvni-sarzi-vakcin-proti-covidu-19-pro-zvirata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rusko vyrobilo první šarži vakcín proti covidu-19 pro zvířata

30.4.2021 14:44 | MOSKVA (ČTK)
Případy koronaviru u zvířat ohlásila během pandemie covidu-19 řada zemí.
Případy koronaviru u zvířat ohlásila během pandemie covidu-19 řada zemí.
Rusko vyrobilo první šarži vakcíny proti covidu-19 pro zvířata, obsahuje 17 000 dávek. Dnes o tom podle agentury Reuters informovala ruská veterinární a fytosanitární služba Rosselchoznadzor.
 

Vakcína Carnivac-Cov získala potřebnou registraci v březnu. Stalo se tak poté, co se ukázalo, že v tělech psů, koček, lišek a norků po jejím podání vznikají protilátky proti covidu-19. První šarže očkovacího přípravku bude rozvezena do několika regionů v Rusku, uvedl Rosselchoznadzor. Zájem o nákup očkovací látky podle něho daly najevo firmy z Německa, Řecka, Polska, Rakouska, Kazachstánu, Tádžikistánu a několika dalších zemí.

Světová zdravotnická organizace (WHO) neskrývá obavy kvůli nebezpečí přenosu koronaviru mezi lidmi a zvířaty. Případy koronaviru u zvířat ohlásila během pandemie covidu-19 řada zemí. Loni například šíření nákazy u norků zaznamenaly Dánsko či Nizozemsko, které z obav z přenosu infekce na lidi vybily celé chovy těchto zvířat. Známé jsou také případy nákazy koronavirem u koček a dalších kočkovitých šelem. V pražské zoo se koronavirem infikoval i gorilí samec Richard.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist