https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rybari-budou-moci-zadat-o-dotace-ministerstvo-rozdeli-67-milionu-kc
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rybáři budou moci žádat o dotace, ministerstvo rozdělí 67 milionů korun

19.4.2023 00:59 | PRAHA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ministerstvo zemědělství ve třech jarních dotačních výzvách rozdělí 67 milionů korun na inovace, investice a zpracování produktů v rybářství. Nově budou moct podniky čerpat dotaci například na nákup maringotek sloužících jako zázemí zaměstnanců. Příjem žádostí začne 25. dubna v 9:00.
 

Rybářské podniky mohou žádat o dotační výzvy z Operačního programu rybářství. Ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) uvedl, že ministerstvo doplnilo dotační výzvy na základě požadavků rybářů. "Nově tak budou moci získat dotaci na navázání a budování partnerství s dalšími zeměmi. To jim pomůže při získávání zkušeností a případně i při obchodní spolupráci," doplnil. Dotace na nákup maringotek podle Nekuly lze využít například při přípravě výlovu rybníků, které u velkých vodních ploch mohou trvat až několik týdnů.

V dotační výzvě na investice do akvakultury rozdělí ministerstvo 50 milionů Kč na modernizaci či stavbu rybníků, sádek nebo líhní. Preferenční výhodu budou mít začínající rybáři.

Deset milionů Kč ministerstvo rozdělí ve výzvě na podporu zpracování produktů. Peníze lze použít na rekonstrukci, modernizaci nebo nákup zařízení pro zpracovny ryb. Je určena pro mikropodniky, malé a střední podniky a zpracovatele.

V dotační výzvě na inovace mohou rybáři získat až 75procentní podporu na spolupráci s univerzitou. Školy, které spolupracují s podniky mohou získat až 95 procent. Cílem výzvy je dostat vědecké objevy do praxe a vyčleněno je na ni sedm milionů Kč.

Podniky budou moci žádat o dotace do 29. května prostřednictvím portálu ISKP21+.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist