https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/rybari-spolecne-s-mosteckymi-detmi-vysadili-do-biliny-150-kilogramu-ryb
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Rybáři společně s mosteckými dětmi vysadili do Bíliny 150 kilogramů ryb

22.4.2023 00:52 | MOST (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Rybáři společně s dětmi z mostecké základní školy vysadili do Bíliny 150 kilogramů ryb, což odpovídá asi 855 kusům. S obnovou života v původně jedné z nejšpinavějších českých řek začal Český rybářský svaz ve spolupráci s litvínovskou chemičkou v roce 2010. Od té doby bylo do řeky vypuštěno deset tun ryb v hodnotě jednoho milionu korun, informoval mluvčí skupiny Orlen Unipetrol Pavel Kaidl.
 

Na letošní jarní výsadbě ryb v Mostě nedaleko přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie se podíleli žáci páté třídy. Rybáři pečlivě vybírají složení vysazovaných ryb. Tentokrát podle mluvčího Českého rybářského svazu Jana Skalského mezi nimi převažovaly plotice, perlíni a cejni. Pro zpestření nechyběli kapři, okouni, štiky a další druhy ryb. "Při výsadbě se děti dozvěděly, které druhy můžeme v českých řekách vidět nejčastěji a zajímavosti z jejich chování během roku," uvedl Skalský.

Kvalita vody v Bílině se od 90. let minulého století výrazně zlepšila. "Znečišťována je přečištěnými komunálními vodami z čistíren odpadních vod u měst a dalším výrazným zdrojem znečištění byl chemický a další průmysl na severu Čech. Právě v tomto druhém případě se situace zlepšila poměrně hodně. Zároveň množství ekologických havárií ubývá," řekl ČTK mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský. O změně a zlepšení kvality vody svědčí podle něj mimo jiné to, že v Bílině žijí vydry.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist