https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/samice-losa-zabila-na-aljasce-muze-ktery-fotil-jeji-mladata
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Samice losa zabila na Aljašce muže, který fotil její mláďata

24.5.2024 18:25 | Anchorage (USA) (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Samice losa zabila na Aljašce muže, který se pokoušel fotografovat její čerstvě narozená mláďata. Zvíře na muže zaútočilo a způsobilo mu smrtelné zranění, uvedla stanice CNN. Jeho syn se nyní snaží přesvědčit obyvatele okolí, že samice pouze chránila mláďata a není nutné organizovat její odstřel.
 
Sedmdesátiletý Dale Chorman se spolu s dalším mužem vypravil na vycházku nedaleko svého domu ve městě Homer na jihu Aljašky. Objevili samici se dvěma mláďaty, k nimž se Chorman pokusil přiblížit, aby je vyfotil. Losice na něj podle zprávy místní policie zaútočila a kopla ho. Jeho tělo bylo převezeno na pitvu, aby se zjistila přesná příčina úmrtí. Druhý muž vyvázl bez zranění.

Losí samice na Aljašce mohou podle místní správy vážit přes 350 kilogramů a dorůstat výšky více než 180 centimetrů. Pokud u sebe mají mláďata, mohou zaútočit na člověka, který se k nim přiblíží.

"Ten los je v tom zjevně nevině. Sousedům, kteří mají obavy, říkám, přestaňte primitivně chřestit zbraněmi. Není nutné, aby matka těch kopytníků zemřela. Jenom chránila své potomky," napsal v prohlášení Chormanův syn Nathan. Uvedl, že jeho otec byl zkušeným znalcem přírody, ale že jej setkání s losí rodinou zaskočilo. Sám by však svůj osud akceptoval, dodal syn.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (8)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Karel Zvářal

Karel Zvářal

24.5.2024 20:18
Syn, na rozdíl od otce, se zachoval správně. Dnes není třeba takto riskovat, mnohem jistější je umístit v místě fotopast.
Odpovědět
Sl

Slovan

24.5.2024 20:34
"Ten los je v tom zjevně nevině. Sousedům, kteří mají obavy, říkám, přestaňte primitivně chřestit zbraněmi. Není nutné, aby matka těch kopytníků zemřela. Jenom chránila své potomky,"napsal v prohlášení Chormanův syn Nathan.

Člověk který přemýšlí! Díky takovým lidem má člověk naději v budoucnost. Tleskám, táta musí být hrdý!
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

24.5.2024 21:57 Reaguje na Slovan
Tatík patří do stejné kategorie jako ti pitomci, kteří si v Americe chtějí udělat selfíčko s tunovým bizonem.
Odpovědět
Anyr

Anyr

25.5.2024 17:35 Reaguje na Zbyněk Šeděnka
https://www.nbcnews.com/news/us-news/family-says-alaska-photographer-killed-moose-attack-knew-risks-died-lo-rcna153410

Určitě bych ho nepřirovnával k pitomému turistovi :)
Odpovědět
EB

Emil Bernardy

25.5.2024 10:50 Reaguje na Slovan
Táta je mrtvý.Mrtví nejsou již hrdí.
Odpovědět
Anyr

Anyr

25.5.2024 17:25 Reaguje na Emil Bernardy
Komunistický státní ateismus? :)
Odpovědět

Zbyněk Šeděnka

24.5.2024 21:52
Další adept na Darwinovu cenu. Losice jenom chránila svá mláďata.
Odpovědět

Radek Čuda

28.5.2024 15:01
Mne spíš fascinuje, že vůbec někoho napadne, že je potřebné něco takového řešit a že by kvůli uvedenému měla být losice odstřelena.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist