https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sedm-nejlepsich-vedeckych-hashtagu-roku-2017
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sedm nejlepších vědeckých hashtagů roku 2017

23.1.2018 09:15 | PRAHA (Ekolist.cz)
Populárně vědecký portál Web Life Science zveřejnil deset nejoblíbenějších hashtagů loňského roku.
Populárně vědecký portál Web Life Science zveřejnil deset nejoblíbenějších hashtagů loňského roku.
Jedním z míst, kde vědci sdílejí své zajímavé poznatky, se staly sociální sítě. Mezi akademiky kraluje Twitter. Na jednu stranu vybízí krátkostí svých příspěvků k promyšlenému obsahu, na druhou stranu dává prostor k legráckám a kuriozitám. Populárně vědecký portál Web Life Science zveřejnil deset nejoblíbenějších hashtagů loňského roku. My jsme z nich pro vás vybrali sedm a dali jim své skóre.
 

1. #fieldworkfail (selhání terénní práce)

I vědci mají občas den blbec. Celý den čekají v džungli a po opicích, o kterých mluvili místní, jako by se slehla zem. Jindy umístí v savaně otevřenou klec s nadějí, že chytí kojota, a když k ní večer přijdou, pobíhá v ní malá myška. Někdy se ani do terénu nedostanou, protože jim na letišti oznámí, že jim nedorazily kufry. Aneb neskutečné příběhy skutečných lidí.

2. #Myonesciencetweet (můj jeden vědecký tweet)

Vědci jsou známí tím, že o své práci dokážou mluvit hodiny a hodiny bez přestání. Co se však stane, když jim někdo přiloží nůž na krk a řekne jim: „Máte jeden tweet na to, abyste řekli, co děláte, jinak je s vámi na Twitteru konec.“ Nejprve následuje několik večerů, kdy si lámou hlavy, ale potom přijdou s brilantními „jednovětkami“, ve kterých vysvětlí svou celoživotní kariéru.

3. #BestCarcass (nejlepší zdechlina)

Jednou z misí sociálních sítí je, aby lidi bavily. Ale co je pro jednoho zábava, může být pro druhého bizarní úchylka. Hashtag nejlepší zdechlina ve vás může vyvolávat nadšení nebo hrůzu, každopádně patří mezi jeden z nejoblíbenějších. Poněkud morbidní obrázky mrtvol zvířat (zmrzlý los, uschlý leguán nebo rozsekaná ryba) prolétly internetem, aniž by někdo pochopil proč.

4. #DoesitFart (prdí to)

Když už jsme u těch kuriozit, tak proč se rovnou nevěnovat tématu, které ve společnosti vyvolává na lidských tvářích úsměv a zároveň stud. Mluvím o prdění. Kniha Prdí to? od autorů Nicka Caruso a Daniho Rabaiottiho s trefnými ilustracemi prdících zvířat strhla doslova twitterovou vlnu. Čtenáři se s ní fotí a sdílejí nadšení z toho, že se tomuto tabu konečně někdo začal věnovat.

5. #SciArt (věda umění)

Pokud si říkáte, že věda se děje jenom někde v uzavřených laboratořích, mýlíte se. Věda je živá a kreativní, alespoň tak se ji snaží prezentovat hashtag věda umění. Propojuje dva úplně odlišné světy, které však na fotografiích, ilustracích a videích zázračně souzní. Nechejte se inspirovat vědou aplikovanou v reálném životě, třeba na šatech, hrníčku ze Starbucks nebo na nábytku.

6. #ScanAllFish (prozkoumej všechny ryby)

Většina z nás ví, jak vypadá tuňák, kapr a štika, ale kolik dalších ryb poznáte? Tento hashtag se snaží otevřít lidem okénko do království ryb. Jeho cílem je vyfotit každý druh ryby na světě. A že jich je! Pokud vás lákají obrázky záhadně vypadajících ryb a máte čas projíždět tisíce fotografií, směle do toho!

7. #ScienceMarch (pochod za vědu)

O tom, že věda dokáže lidi zvednout ze židlí a vyslat do ulic, svědčí tento hashtag. Pochod za vědu byla celosvětová událost, která se konala ve více než 600 městech na světě včetně Prahy, s cílem ukázat důležitost vědy pro lidstvo. Vypadá to, že i letošní rok se něco chystá, takže pokud se chcete hodit do vědeckého gala, pod tímto hashtagem na vás čeká mnoho inspirace.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
Veronika Gregušová
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist