https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/senat-vytvoril-novou-komisi-pro-reseni-problemu-se-suchem
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Senát vytvořil novou komisi pro řešení problémů se suchem

16.11.2018 00:08 | PRAHA (ČTK)
Senát vytvořil novou komisi, která se bude věnovat řešení problémů se suchem a nedostatkem vody. / Ilustrační foto
Senát vytvořil novou komisi, která se bude věnovat řešení problémů se suchem a nedostatkem vody. / Ilustrační foto
Foto | Victor Ranedo / Ekolist.cz
Senát vytvořil novou komisi, která se bude věnovat řešení problémů se suchem a nedostatkem vody. Povede ji senátor ODS a starosta Sedlčan Jiří Burian. Členové horní komory o tom ve středu rozhodli v tajných volbách, stejně jako o předsednictví v dalších senátních komisích.
 

Stálá komise Senátu VODA - SUCHO, jak zní její oficiální název, by měla být partnerem vlády při řešení problémů s nedostatkem vody. Zároveň by měla kontrolovat dodržování a přijímání příslušných opatření zejména v oblasti životního prostředí a zemědělství. Komise má navázat na práci pracovní skupiny pro vodu a sucho, která v Senátu působila v závěru minulého funkčního období.

Senátoři rozhodli o obsazení předsednických míst v dalších stálých komisích. Z nich pouze komisi pro rozvoj venkova nadále povede sociální demokrat Miroslav Nenutil.

Předsedou ústavní komise se stal další sociální demokrat, někdejší ministr pro legislativu Jiří Dienstbier. Nahradil bývalou ústavní soudkyni Elišku Wagnerovou (za Zelené), která už nekandidovala. Podobně v čele komise pro krajany stanul místo bývalého senátora ODS Tomáše Grulicha nově Tomáš Czernin (TOP 09) a šéfem mediální komise se místo bývalé senátorky Daniely Filipiové (ODS) stal Václav Chaloupek z klubu Starostů.

Do čela komise pro práci Kanceláře Senátu nastoupila Jitka Seitlová (KDU-ČSL); nahradila Boženu Sekaninovou (ČSSD), která letos mandát neobhájila.

Senátoři rozhodli také o novém obsazení míst v meziparlamentních institucích a první povolební schůzi horní komory ukončili. Znovu se sejdou na druhé schůzi, na níž se mají kromě schvalování zákonů zabývat případem údajného nedobrovolného pobytu syna premiéra Andreje Babiše v zahraničí v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

mr

16.11.2018 16:50
Tak komisí (samozřejmě spojených s nějakou tou fcí) si v tom veledůležitém senátě založili snad více, než zahrnují vědy matematické. Ještě mě ale napadá jedna skutečně chybějící komise - PRO ZDRAVÝ ROZUM. Toho se v těch parlamentních a ministerských seslích dosti nedostává.
Odpovědět
reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist