https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/simpanz-prchal-z-charkovske-zoo-dokud-nezacalo-prset.pak-si-prisel-pro-bundu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Šimpanz prchal z charkovské zoo, dokud nezačalo pršet. Pak si přišel pro bundu

11.9.2022 00:17 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Radomír Dohnal
Ze zoologické zahrady v Charkově na východě Ukrajiny uprchl šimpanz, toulal se po centru města a odmítal se vrátit. Když ale začalo pršet, nechal se opičák zlákat na bundu a s ošetřovatelkou se vrátil do zoo. Video odchytové akce na twitteru sdílela běloruská novinářka Hanna Ljubakovová.
 

Na videích, která nahráli kolemjdoucí, je nejdříve vidět šimpanz, jak se klidně prochází u kašny na náměstí Svobody. V dalším záběru se k němu po čtyřech přiblíží ošetřovatelka, sedne si vedle něj a přesvědčuje ho, aby se vrátil.

Nakonec, když se spustí déšť, ošetřovatelka obléká šimpanze do své žluté bundy a zaměstnanci zoo opičáka na kole odvážejí.

"Už je doma, všechno je v pořádku," řekl Oleksij Hryhorjev, ředitel charkovské zoologické zahrady, televizi Suspilne.

Kvůli ruskému ostřelování jsou zvířata v Charkově ve stresu a tamní zoo vybírá peníze na sedativa a veterinární léky. Peníze dobrovolníků používá i na zeleninu a ovoce pro některé býložravce.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist