https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/skotska-vlada-nepodpori-tezbu-metodou-frakovani
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Skotská vláda nepodpoří těžbu metodou frakování

4.10.2017 07:30 | PRAHA (ČTK)
Skotsko nebude podporovat těžbu ropy a plynu metodou frakování a prodlouží moratorium z roku 2015. Včera to ve skotském parlamentu prohlásil ministr energetiky Paul Wheelhouse.
Skotsko nebude podporovat těžbu ropy a plynu metodou frakování a prodlouží moratorium z roku 2015. Včera to ve skotském parlamentu prohlásil ministr energetiky Paul Wheelhouse.
Skotsko nebude podporovat těžbu ropy a plynu metodou frakování a prodlouží moratorium z roku 2015. Včera to ve skotském parlamentu prohlásil ministr energetiky Paul Wheelhouse. Proti tomuto způsobu těžby se postavili ochránci přírody a veřejné mínění.
 

Zprávu z Edinburghu přivítaly ekologické organizace Greenpeace a Přátelé Země a uvedly, že skotská vláda se vydala cestou čisté energie. Ústřední britská vláda v Londýně vedená Konzervativní stranou premiérky Theresy Mayové frakování podporuje. Opoziční labouristé chtějí techniku v případě svého zvolení zakázat.

Frakování kritizují ekologové a obyvatelé oblastí, kde se o jeho spuštění uvažuje. Podle ekologů způsobuje na příklad znečištění vodní hladiny.

"Vláda Skotské národní strany (SNP) jde cestou čisté energie, kterou lidé chtějí. Konzervativní vláda ve Westminsteru je nyní s podporou frakování osamělá a vypadá, že je opravdu izolovaná," řekla agentuře Reuters Elisabeth Whitebreadová z britské pobočky organizace Greenpeace.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist