https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/skyta-kamera-zachytila-vzacneho-nosorozce-v-bahenni-lazni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Skytá kamera zachytila vzácného nosorožce v bahenní lázni Video

2.7.2020 16:37 | JAKARTA (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Youtube.com
Kamera skrytá v džungli na největším indonéském ostrově zachytila vzácného nosorožce jávského, jak si užívá veselou lázeň v bahně. Tito velcí býložravci jsou kriticky ohroženi, ve volné přírodě jich zbývá už pouhých 72, napsala dnes agentura Reuters.
 

Snímky nosorožce , který se povaluje v bahnitém jezírku v tropickém pralese, na twitter umístila indonéská ministryně pro životní prostředí. Vysvětlila zároveň, že chladná voda pomáhá velkému savci regulovat tělesnou teplotu a bahno chrání jeho kůži před parazity a hmyzem.

Nosorožec na videu je podle odhadů sedmiletý samec, kamera ho zachytila u úpatí vodopádu v národním parku Ujung Kulon, který leží v nejzápadnějším cípu ostrova Jáva.

Nosorožci jávští dříve žili na území severovýchodní Indie a jihovýchodní Asie. Posledních 39 samců a 33 samic nyní žije pouze v parku Ujung Kulon. Patří mezi nejvíce ohrožené druhy nosorožce. Na pokraj vyhynutí tyto býložravce dohnal hlavně nelegální lov a vysoká poptávka po jejich rozích, které se na černém trhu prodávají za vysoké částky.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SC

Stanislav Chytrý

14.7.2020 13:32
Hezké video. Nádherné zvíře.
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist