https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/slavny-tchajwansky-skalni-oblouk-sloni-chobot-se-zritil-do-more
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Slavný tchajwanský skalní oblouk Sloní chobot se zřítil do moře

20.12.2023 09:41 | Tchaj-pej (ČTK)
Slavný tchajwanský skalní oblouk Sloní chobot (původní podoba).
Slavný tchajwanský skalní oblouk Sloní chobot (původní podoba).
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Slavná přírodní atrakce na severu Tchaj-wanu - skalní oblouk zvaný Sloní chobot - se rozpadla a zřítila do moře. Jak informoval zpravodajský server CNN, části oblouku se od zbytku struktury v sobotu odlomily kvůli dlouhodobému působení mořské vody a přirozenému zvětrávání. Místo je nyní uzavřené pro návštěvníky.
 

Skála Sloní chobot leží na úzké pevninské kose Šen'ao. Mnoho let patřila mezi oblíbené turistické atrakce, kdy návštěvníci lezli na "sloní hlavu", aby si pořídili fotografie.

Podle listu The Straits Times bývala tato oblast vojenskou oblastí a pro veřejnost byla zpřístupněna v roce 2000. Ale v roce 2010 nechala místní správa celou oblast znovu uzavřít, aby zabránila lidem lézt na skalní útvar.

Šen Čchuan-čchou, profesor na katedře geologie Národní tchajwanské univerzity, uvedl, že skála byla erozí ohrožena už dlouhou dobu. Je podle něj přirozené, že se nakonec zřítila, protože na ni neustále působila mořská voda a vítr. K její zranitelnosti přispěl také tvar v podobě tenkého oblouku, řekl CNN.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist