https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sliby-fifa-o-dopadech-na-zivotni-prostredi-byly-zavadejici-uvedla-komise
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sliby FIFA o dopadech na životní prostředí byly zavádějící, uvedla komise

7.6.2023 21:09 (ČTK)
Fotbalový míč na hřišti
Fotbalový míč na hřišti
Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) nesplnila své sliby ohledně loňského mistrovství světa v Kataru, během kterého měla co nejvíce regulovat dopady na životní prostředí. Uvedla to Švýcarská komise pro spravedlnost, podle níž FIFA vydala na toto téma nepravdivá a zavádějící prohlášení.
 

Podle komise prezentovala FIFA svůj vrcholný turnaj jako uhlíkově neutrální, nikdy ale nepředložila důkazy, že by tomu tak bylo. Švýcarský orgán proto doporučil, aby se FIFA v budoucnu podobných prohlášení bez konkrétních faktů vyvarovala.

FIFA v reakci uvedla, že si je plně vědoma dopadu svých akcí na životní prostředí a vyvíjí značné úsilí, aby se s nimi vypořádala. Podle agentury Reuters federace analyzuje hodnocení komise a zvažuje, že se proti němu odvolá.

Ekologické organizace kritizovaly pořádání MS v Kataru kvůli nutnosti výstavby nových a vysoce klimatizovaných stadionů. Fanoušci z celého světa rovněž museli podniknout na turnaj daleké cesty letadly, což mělo rovněž negativní dopad na životní prostředí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist