https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sloni-utekli-z-cirkusu-primo-do-zaveji-v-ruskem-meste
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sloni utekli z cirkusu - přímo do závějí v ruském městě Video

27.1.2020 00:12 | JEKATĚRINBURG (ČTK)
Cirkusoví sloni během nakládky utekli do města. Procházeli se po silnicích a v závějích a ochromili dopravu, dokud se je za pomoci policistů nepodařilo zahnat do kamionu.
Cirkusoví sloni během nakládky utekli do města. Procházeli se po silnicích a v závějích a ochromili dopravu, dokud se je za pomoci policistů nepodařilo zahnat do kamionu.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
O Rusku se říká, že tam lze na ulici potkat medvěda - ale obyvatelé Jekatěrinburgu se takto mohli seznámit i se dvěma slony. Bylo to sice jen nakrátko, ale zcela zdarma, povšimla si včera agentura AP čtvrtečního útěku dvou slonů z cirkusu do zasněžených ulic uralské metropole.
 

"Cirkusoví sloni během nakládky utekli do města. Procházeli se po silnicích a v závějích a ochromili dopravu, dokud se je za pomoci policistů nepodařilo zahnat do kamionu," vylíčil server Lenta.ru. Slony, které z místního cirkusu vyvedli kvůli hostování v jiném městě, sníh vysloveně rozjařil, a tak se rozhodli "trošku se pobavit a vyrazili na procházku".

Místní cirkus podle AP uvedl, že sloní samice Karla a Ranni patří italské společnosti, která během novoročních svátků provozovala show v Jekatěrinburgu. Když se skupina pokusila naložit zvířata do kamionu, ta vzdorovala a odkráčela pryč. Zatímco Ranni se loudala v okolí, dobrodružnější Karla vyrazila do ulic. Po dovádění na sněhu bylo nakonec zapotřebí tuctu lidí, aby ji za pomoci lana přiměli nastoupit do kamionu. "Sloni toužili po nových zážitcích před dlouhou cestou a užili si je," poznamenal cirkus.

V Jekatěrinburgu se traduje, že ve válečné zimě na přelomu let 1941 a 1942 byl do uralského města, tehdy zvaného jako Sverdlovsk, po železnici evakuován slon, kterého komunistickému diktátorovi Josifu Stalinovi v polovině 30. let daroval habešský císař Haile Selassie. Ředitel místní zoo slona ustájil v pravoslavném klášteru, který bolševici zrušili. Ale drsnou zimu i tak zvíře nepřežilo, a tak ředitel za trest skončil v gulagu, tedy vězeňském táboře. Shodou okolností Haile Selassie v červenci 1959 Sverdlovsk navštívil. Ale jen projel v otevřeném voze okolo místního muzea s kostrou Nonny, sloní samice, kterou daroval Stalinovi.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist