https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/soud-zacne-v-zari-resit-tzv.krkonosskou-kauzu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Soud začne v září řešit tzv. krkonošskou kauzu

10.6.2020 00:28 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Krajský soud v Hradci Králové by měl 7. září začít projednávat takzvanou krkonošskou kauzu. ČTK to řekl mluvčí soudu Jan Kulhánek. Obžaloba byla podána pro trestné činy dotačního podvodu, poškození finančních zájmů EU, poškození a ohrožení životního prostředí a zneužití pravomoci úřední osoby. Krkonošská kauza se vztahuje především k městu Pec pod Sněžkou a území svěřenému do péče Správy KRNAP. U soudu se bude zodpovídat osm fyzických a jedna právnická osoba.
 

"Hlavní líčení bylo nařízeno na termín 7. až 11. září 2020," řekl ČTK Kulhánek. Případem by se měl zabývat senát pod vedením předsedy Petra Mráky.

Mezi obžalovanými je také starosta Pece Alan Tomášek, bývalý ředitel Krkonošského národního parku (KRNAP) Jan Hřebačka nebo společnost SIVIA CZ, a.s. se sídlem v Peci pod Sněžkou.

Obžaloba je podaná pro dva skutky, první se týká projektu Herní krajiny Pecka a druhý úložiště zeminy. V prvním případě jde o podezření o pokus dotačního podvodu v souběhu s poškozením finančních zájmů EU a zneužití pravomoci úřední osoby.

Druhý skutek se týká také zneužití pravomoci úřední osoby a navíc přečinu poškození a ohrožení životního prostředí. V případě dokonání prvního skutku mohla vzniknout škoda přes 30 milionů korun, v souvislosti s dotacemi škoda ale nevznikla. U druhého skutku není případná škoda předmětem trestního řízení. Některým obviněným hrozí až 12 let vězení.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist