https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/sova-ktera-byla-celebritou-central-parku-neprezila-srazku-s-autem-udrzbaru
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Sova, která byla celebritou Central Parku, nepřežila srážku s autem údržbářů

10.8.2021 11:24 | NEW YORK (ČTK)
Central Park ležící v srdci tohoto východoamerického velkoměsta je považován za jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování ptáků, neboť tam žije asi 220 různých druhů opeřenců.
Central Park ležící v srdci tohoto východoamerického velkoměsta je považován za jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování ptáků, neboť tam žije asi 220 různých druhů opeřenců.
Sova, která byla jakousi celebritou newyorského Central Parku, nepřežila srážku s údržbářským vozem. Informoval o tom zpravodajský web BBC. Central Park ležící v srdci tohoto východoamerického velkoměsta je považován za jedno z nejlepších míst na světě pro pozorování ptáků, neboť tam žije asi 220 různých druhů opeřenců.
 

Puštík proužkovaný Barry do parku zejména loni za pandemie přilákal mnoho amatérských ornitologů, kteří si chtěli raritní exemplář vyfotit. Osudnou se mu však stala srážka s pick-upem údržbářů, když v pátek při hledání potravy létal nízko nad zemí, uvedla správa parku.

Řada lidí z celého světa na sociálních sítích vyjádřila lítost nad Barryho tragickým koncem a sdílela své vzpomínky a fotografie oblíbeného maskota parku. Twitterová stránka věnovaná ptákům Central Parku uvedla, že Barry tam bude velmi chybět.

Neštěstí se podle správců parku stalo v pátek kolem 02:30 místního času. "S hlubokým zármutkem oznamujeme, že puštík proužkovaný, který byl milovaným obyvatelem Central Parku, dnes brzy ráno uhynul," uvedla na twitteru nezisková organizace Central Park Conservancy, která o rozlehlý park pečuje. "Přítomnost puštíka proužkovaného v Central Parku přinesla tolik radosti a připomněla nám všem, že Central Park je životně důležitým zeleným prostorem pro všechny Newyorčany, včetně volně žijících živočichů, pro které je domovem," dodala.

Svou stránku na twitteru měl i samotný Barry. Řada uživatelů tam vyjádřila smutek z jeho skonu. "Jsme naprosto zdrceni. Popravdě, jsme naštvaní a truchlíme s tebou," stálo v jednom příspěvku. Mnoho dalších vyjadřovalo stejné pocity a domáhalo se vysvětlení, proč v parku jezdí údržbářské vozy v době, kdy noční tvorové loví.

Správci parku uvedli, že údržbáři dodrželi veškerá pravidla, měli rozsvícená světla i blikačky a vůz jel rychlostí 24 kilometrů za hodinu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist