https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/spanelsko-investuje-pres-12-miliard-eur-do-zmirneni-dopadu-sucha
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Španělsko investuje přes 12 miliard eur do zmírnění dopadů sucha

13.9.2023 01:22 | MADRID (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Španělská vláda investuje přes 12 miliard eur (zhruba 300 miliard Kč) do opatření ke zmírnění důsledků dlouhodobého sucha, se kterým se tato jihoevropská země potýká. Oznámila to podle agentury Reuters španělská ministryně životního prostředí Teresa Riberaová.
 

Od loňského září jsou průměrné srážky ve Španělsku o 17 procent nižší, než činil průměr v letech 1991 až 2020. To vedlo k poklesu hladiny vody v nádržích a k ochromení produkce zemědělského sektoru, vyplývá z údajů ministerstva životního prostředí.

"Potřebujeme strukturální reakci a trvalé investice," uvedla ministryně. Dodala, že peníze budou směřovat především do recyklace vody, výstavby odsolovacích zařízení a zlepšování vodní infrastruktury.

Ministerstvo v samostatném prohlášení uvedlo, že klimatické změny způsobují čim dál častější a intenzivnější sucha, přičemž Španělsko je podle něj zranitelnější než ostatní evropské země.

Španělsko o letošním podzimu v důsledku sucha očekává pokles sklizně obilovin až o 40 procent. Vláda odhaduje, že k pokrytí domácí poptávky bude zapotřebí dovézt ze zahraničí kolem 20 milionů tun obilí, napsala agentura Reuters.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist