https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stanici-pavlov-pribyva-ranenych-zvirat-potrebuje-lepsi-voliery
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stanici Pavlov přibývá raněných zvířat, potřebuje lepší voliéry

31.1.2018 11:30 | PAVLOV (ČTK)
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Záchrannou stanicí Pavlov na Havlíčkobrodsku prošlo v minulém roce 650 raněných zvířat a nalezených mláďat, skoro o pětinu více než v předcházejícím roce. Kvůli přibývajícím záchytům potřebuje stanice zlepšovat své vybavení. Minulý rok se podařilo přebudovat veterinární ošetřovnu. Letos by měly začít práce na obnovení 19 voliér.
 

"Počty zvířat, které k nám přicházejí, už jsou tak velké, že potřebujeme mít víc voliér a víc karanténních boxů, abychom to všechno zvládli," řekl ředitel stanice Zbyšek Karafiát. V Pavlově teď zimují desítky ježků a netopýrů, přibývají zranění ptáci, třeba krahujec a káně sražení autem. Uzdravená zvířata vracejí ochránci do přírody. Trvale postižená zůstávají ve stanici, mezi nimi vydry, liška, draví ptáci či sovy. Dohromady tam teď je okolo 160 zvířat.

Nynější voliéry z 90. let už dosluhují. "Dokážou se pod ně podhrabat kuny, není možné tam dát menší ptáky, než je káně," uvedl ředitel. Základ nových voliér by namísto dřeva měla tvořit vrstva z plechu a polystyrenu. "Výhoda je, že to není proti dřevu až tak dražší a životnost je násobně větší," řekl. Snadnější by bylo i čištění voliér a jejich desinfekce.

Voliéry chce stanice obnovovat postupně. Celkové náklady odhaduje kolem tři čtvrtě milionu korun. Podstatnou část pomohou uhradit peníze, jež Pavlov dostal z dědictví od příznivkyně, která sama zachraňovala ježky a měla blízko ke zvířatům. Další peníze se stanice pokusí získat pomocí různých akcí a z darů.

Stanice Pavlov slouží pro celou Vysočinu, funguje jako obecně prospěšná společnost. Mezi podporovateli je i kraj, který tento rok na její provoz stejně jako loni pošle 1,3 milionu korun.


reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (1)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

mr

31.1.2018 17:40
Cit.:""Počty zvířat, které k nám přicházejí, už jsou tak velké, že potřebujeme mít víc voliér a víc karanténních boxů, abychom to všechno zvládli," řekl ředitel stanice Zbyšek Karafiát. V Pavlově teď zimují desítky ježků a netopýrů, přibývají zranění ptáci, třeba krahujec a káně sražení autem. Uzdravená zvířata vracejí ochránci do přírody. Trvale postižená zůstávají ve stanici, mezi nimi vydry, liška, draví ptáci či sovy. Dohromady tam teď je okolo 160 zvířat."
A co tak zvířata neschopná přežití v přírodě nabídnout za mazlíčky různým chovatelům? Ha??? To vás asi nenapadne, že? Pak byste si třeba nemuseli vůbec ztěžovat.
Odpovědět
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist