https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/start-up-sens-ktery-nabizi-cvrcci-produkty-expanduje-do-nemecka
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Start-up Sens, který nabízí cvrččí produkty, expanduje do Německa

18.11.2018 00:55 (ČTK)
Český start-up Sens nabízí potraviny ze cvrčků.
Český start-up Sens nabízí potraviny ze cvrčků.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Český start-up Sens, který nabízí potraviny ze cvrčků, expanduje do Německa. V Rakousku se mu již podařilo dostat se svými výrobky do supermarketů Billa a Merkur. Nyní se zaměřuje na Německo. V Česku budou nabízet jeho hmyzí produkty prodejny Vitaland a Hudy sport. Od příštího roku také Penny Market. Informoval o tom start-up, který prodává hlavně proteinové tyčinky s tzv. cvrččí moukou.
 

"V prodeji přes internet se nám dařilo nejvíce zákazníků získávat právě z Německa. Téma udržitelného jídla je v Německu velmi aktuální," uvedl Hušek.

Kvůli expanzi do německých měst nyní začínající firma jedná o investici 40 milionů korun. "Nejde nám jen o peníze. Chceme, aby v koinvestici byl i investor se znalostmi z německého maloobchodního prostředí," dodal Hušek.

V ČR start-up Sens začal prodávat své produkty v obchodech Vitaland a Hudy sport. Začátkem příštího roku se produkty ze cvrččí mouky objeví v téměř 400 prodejnách Penny Market. V nabídce řetězce Penny se již chleba s cvrččí moukou letos dvakrát pokusně objevil.

Prodávat celostátně hmyzí produkt byl i na evropské poměry ojedinělý test. "Na této spolupráci je vidět hlavně univerzální využití kvalitní hmyzí bílkoviny," uvedl spoluzakladatel startupu Radek Hušek. Sens je jednou z prvních firem v Evropě, které pracují s cvrččí moukou.

Obchody Hudy i Vitaland budou shodně nabízet proteinové a energetické tyčinky. Proteinové mají až 20g vysoce stravitelné bílkoviny pro svalovou regeneraci s minimálním množstvím cukrů. Energetické obsahují také přidanou bílkovinu a vlákninu.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist