https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stat-pokracuje-s-akci-poznej-sveho-farmare-prvni-akce-je-dnes-v-jiznich-cechach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stát pokračuje s akcí Poznej svého farmáře, první akce proběhla v jižních Čechách

15.8.2021 00:20 | PRAHA (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Lidé se nakonec budou moci zúčastnit i letošního ročníku akcí na popularizaci zemědělství Poznej svého farmáře v regionech. Osmý ročník začal v sobotu na statku v Horních Dvorcích v jižních Čechách, kde vyrábějí ovčí sýry a další potraviny z vlastního stáda. Celkem se letos do projektu zapojilo šest farem, z toho čtyři ekologické, informoval ČTK mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý.
 

Ve druhé polovině května resort informoval, že letošní ročník bude značeně redukovaný, mělo jít pouze o prodej lokálních produktů na dvoře pražského Národního zemědělského muzea (NZM). "Ministerstvo zemědělství o uspořádání letošního ročníku rozhodlo v návaznosti na zlepšení epidemiologické situace a zejména příslušná rozvolnění, která se venkovních akcí týkají. Zájmem ministerstva je pokračovat v propagaci českého zemědělství, cílem je ukazovat a přiblížit jej široké veřejnosti," dodal nyní Bílý.

Kromě akce v jižních Čechách budou moci lidé za týden poznat Zlatou farmu na Olomoucku, Kurkovy bedýnky na Královéhradecku (4. září), Ekofarmu Bošina na Královéhradecku (11. září), Farmu Košík ve středních Čechách (19. září) a Biozeleninu Velehrad na Zlínsku (25. září). Projekt chce úřad také prezentovat na agrosalonu Země živitelka. Celý projekt bude letos stát dva miliony korun.

Ministerstvo přes pandemii uspořádalo i loňský ročník, redukovalo ale počet zapojených farem. V roce 2018 jich bylo 15, o rok později deset a loni sedm, osmá akce pak byla v NZM. Celkem na ně stát loni vyčlenil 1,5 milionu korun, předloni šlo o dva miliony Kč.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist