https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stat-povede-seznam-vydejen-pohonnych-hmot-zeman-to-podepsal
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Stát povede seznam výdejen pohonných hmot, Zeman to podepsal

13.2.2020 00:13 | PRAHA (ČTK)
Ministerstvo průmyslu a obchodu nově povede přehled všech výdejních jednotek pohonných hmot. / Ilustrační foto
Ministerstvo průmyslu a obchodu nově povede přehled všech výdejních jednotek pohonných hmot. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ministerstvo průmyslu a obchodu nově povede přehled všech výdejních jednotek pohonných hmot. Dosud vede pouze evidenci čerpacích a dobíjecích stanic. Novelu zákona, která změnu zavádí, včera podepsal prezident Miloš Zeman. Informoval o tom jeho mluvčí Jiří Ovčáček.
 

Novela počítá s povinností výdejních jednotek registrovat se do tohoto systému. Povinnost registrovat se do evidence zdůvodňuje ministerstvo omezením rizika nelegálního prodeje pohonných hmot a následných daňových úniků. Aby kontrolní orgány věděly, kde se výdejní místa nacházejí, chce o nich mít stát přehled.

Předloha uvádí, že zejména zemědělské, lesnické či stavební podniky a organizace z těchto výdejen zásobují mimo vlastní vozidla nárazově vozidla dceřiných či jinak organizačně propojených společností. Výdejní místa mají podobně jako čerpací stanice také vést průkaznou evidenci o množství vydaných pohonných hmot, kterou by předkládala na požádání kontrolních orgánů.

Sněmovna na návrh svého hospodářského výboru vložila do zákona povinnost provozovatele čerpací stanice opatřit stojan s LPG, tedy propan-butanem, upozorněním, že plnění tohoto plynu do mobilních tlakových nádob je zakázáno. Pokud tak neučiní nebo pokud bude nádoby zákazníků plnit propan-butanem, bude mu za to hrozit pokuta. Podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) to má sloužit k větší ochraně zdraví a majetku osob.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist