https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/stredocesky-kraj-podpori-provoz-nabytkove-banky-zatim-prijala-4-5-tuny-vybaveni
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Středočeský kraj podpoří provoz nábytkové banky, zatím přijala 4,5 tuny vybavení

2.3.2024 00:47 (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Středočeský kraj podpoří další měsíce provozu nábytkové banky Středočeského kraje. Krajští radní schválili příspěvek ve výši 900 000 korun pro období od března do konce roku. Za tři měsíce zkušebního provozu lidé do banky odevzdali 4,5 tuny nábytku a dalšího vybavení, třetinu banka předala potřebným, informoval Josef Holek z hejtmanství.
 

Od zahájení provozu loni v listopadu banka podpořila 39 lidí a čtyři organizace, kterým věnovala zhruba 1,6 tuny nábytku a dalšího vybavení. Lidé věci do banky darují, k potřebným se dostávají přes partnerské organizace, například sociální odbory nebo neziskové organizace. Shromažďování a distribuci věcí vyřizuje banka po telefonické nebo e-mailové dohodě, nemá sběrný dvůr, pouze sklad v Benešově.

"Projekt Nábytkové banky plně naplňuje koncept cirkulární ekonomiky, dává druhou šanci nábytku, vybavení do domácností a elektrospotřebičům, které by jinak skončily jako odpad. Tím se prodlužuje jejich životnost," uvedla radní pro životního prostředí a zemědělství Jana Skopalíková (Piráti).

"Navázali jsme spolupráci se sedmi neziskovými organizacemi, Krajskou pobočkou Úřadu práce v Příbrami, což nám otevřelo spolupráci s ostatními pracovišti ve Středočeském kraji, a se zájmem nás oslovují i města. Dá se říci, že už nyní působíme po celém Středočeském kraji," uvedla předsedkyně spolku Nábytková banka Středočeského kraje Pavla Campodonicová. Počítá se podle ní i s rozšířením do severní části regionu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (2)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

SV

Slavomil Vinkler

2.3.2024 08:12
Myšlenka výborná. Když si dotáhnete štěnice, kdo za to zodpovídá? Připomíná mi to trochu injekční stříkačky a jehly trvalé, versus jednorázové.
Odpovědět
VH

Vladimír Hošek

25.3.2024 10:05
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly.

Kolik asi stál jeden kus nábytku, obávám se, že bude ve výsledku dražší než nový.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist