https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/studie-ecb-zmena-klimatu-nejhure-zasahne-banky-v-jizni-evrope
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Změna klimatu nejhůře zasáhne banky v jižní Evropě, uvádí Studie ECB

24.9.2021 00:37 | BERLÍN (ČTK)
Hromádka euro bankovek
Hromádka euro bankovek
Pokud se nepodaří zmírnit dopady změny klimatu, budou jimi nejhůře zasaženy banky v jižní Evropě. Právě jejich klienti budou totiž nejvíce vystaveni přírodním katastrofám typu požárů, uvádí studie Evropské centrální banky (ECB).
 

ECB provedla simulace na více než 1600 bankách eurozóny. Zjišťovala, jak by se vyrovnaly s důsledky změny klimatu, jako jsou přírodní katastrofy, a také se zaváděním politik zaměřených na snižování emisí.

Zjistila, že v případě nejhoršího scénáře, kdy se nedělá nic pro omezení klimatických změn, se pravděpodobnost nesplácení bankovních půjček během příštích 30 let zvýší o sedm procent. V případě Řecka, Portugalska, Španělska a Malty by ale nárůst mohl být podle zveřejněného grafu až dvojnásobný. Tyto čtyři jihoevropské země totiž mají nejvyšší podíl společností vystavených fyzickým rizikům vyplývajícím ze změny klimatu.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist