https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/svaz-sance-pro-budovy-od-srpna-vede-marta-gellova
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Svaz Šance pro budovy od srpna vede Marta Gellová

19.11.2023 19:43 (ČTK)
Dřevostavba
Dřevostavba
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Na místo vedoucí profesního svazu Šance pro budovy, který podporuje energeticky úsporné stavebnictví, od letošního srpna nastoupila Marta Gellová. Je spoluzakladatelkou Evropské asociace pro finanční plánování (EFPA) a dřív působila také v Národní ekonomické radě vlády (NERV) a v poradních vládních orgánech v době pandemie covidu-19.
 

Aliance má podle Gellové svůj velký význam například při vzdělávání občanů a do veřejného prostoru dostává témata, která lidem v dnešní překotné době pomáhají ušetřit peníze. "Sektor stavebnictví čeká v brzké době řada legislativních změn. Vnímám, že právě na půdě Šance pro budovy se potkávají zájmy veřejné a státní správy a zájmy byznysu," dodala nová šéfka svazu.

V červnu 2018 byla zvolena i místopředsedkyní zastřešující organizace EFPA Europe. V době pandemie spolupracovala na Protiepidemickém systému ČR (PES) nebo v občanské iniciativě Koronerv-20. Mezi členy této iniciativy patřili mimo jiné hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská, bývalý viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl, ekonom a ředitel Nemocnice na Bulovce Jan Kvaček nebo ekonomové Michal Mejstřík a Tomáš Sedláček. Gellová do ČR například také přivedla celosvětovou oslavu povědomí o penězích Global Money Week a rozvíjela finanční gramotnosti pro děti a mladé lidi na všech stupních vzdělávacího systému.

Šance pro budovy byla založena v roce 2010 jako aliance významných oborových asociací podporujících energeticky úsporné stavebnictví. Aktuálně sdružuje Asociaci dodavatelů montovaných domů (ADMD), Asociaci výrobců minerální izolace (AVMI) a Českou radu pro šetrné budovy (CZGBC). Reprezentuje přes 250 firem ze stavebnictví, tedy projektanty a architekty, developery, stavební společnosti, výrobce a dodavatele materiálů a technologií, konzultační a certifikační společnosti a finanční instituce. Cílem Šance pro budovy je podle vyjádření svazu prosazovat legislativní změny, které budou mít pozitivní dopad na život lidí v budovách, propojovat státní správu, byznys a nevládní sektor a poskytovat strategické poradenství.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist