https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/tisice-lidi-v-asii-a-australii-se-pridaly-k-protestum-za-klima
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Tisíce lidí v Asii a Austrálii se přidaly k protestům za klima

25.9.2020 12:02 | CANBERRA (ČTK)
Demonstrace, jejichž cílem je přimět politiky, aby urychleně a konkrétními činy bojovali proti globálnímu oteplování, jsou dnes plánovány v mnoha světových zemí.
Demonstrace, jejichž cílem je přimět politiky, aby urychleně a konkrétními činy bojovali proti globálnímu oteplování, jsou dnes plánovány v mnoha světových zemí.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Twitter.com
Tisíce studentů v Austrálii a v řadě asijských zemí se dnes zúčastnily manifestací za ochranu klimatu, které pořádá hnutí Fridays for Future (Pátky pro budoucnost). Švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová, která je hlavní tváří tohoto celosvětového hnutí, zaujala své obvyklé místo před švédským parlamentem. Ke klimatickým akcím se postupně chystají připojit i lidé v Evropě a na dalších kontinentech.
 

"Dnes je den naší globální klimatické akce. Stávkujeme na více než 3100 místech," napsala 17letá Švédka na svém twitterovém účtu, kde také zveřejnila záběry z manifestací v Bangladéši, na Filipínách, v Indonésii či v Japonsku.

Kromě tradičního nápisu "Školní stávka za klima" držela Thunbergová dnes v ruce další transparent, který nabádal, aby účastníci akcí dodržovali rozestupy a pomáhali tak bránit šíření koronaviru. Upozornila také, že ve Švédsku jsou kvůli koronavirové krizi povolena shromáždění maximálně 50 osob. Na sobě měla Švédka roušku zakrývající jí nos a ústa.

Demonstrace, jejichž cílem je přimět politiky, aby urychleně a konkrétními činy bojovali proti globálnímu oteplování, jsou dnes plánovány v mnoha světových zemí. V Německu hnutí Fridays for Future oznámilo, že chystá více než 400 akcí.

Opatření proti šíření nemoci covid-19 ovlivnila i manifestace v Austrálii. Například v Sydney jsou povolena shromáždění maximálně 20 lidí, takže se lidé sešli v malých skupinkách na více místech. V Melbourne platí přísná karanténa, protesty se tam tudíž mohly konat pouze přes internet. Podle agentury Reuters se v Austrálii dnes uskutečnilo asi 500 různých klimatických akcí.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (3)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

VS

Vaclav Sobr

25.9.2020 23:00
"tisíce lidí v Asii" :D to je ta oblast země v které se dohromady v podstatě najdou 3 miliardy lidí? :D
Odpovědět
PH

Pavel Hanzl

26.9.2020 08:13 Reaguje na Vaclav Sobr
Je zcela fuk, kolik lidí tam žije. Ale velmi důležité je, že jim dochází ta tragédie, která nás čeká, pokud budeme pořád fedrovat uhlí. To je začátek změny, která v Evropě jede dost dlouho a dnes nabyla na razanci a hlavně se dělají ta nejdůležitější opatření a konkrétní kroky.
JV Asie je nejprogresivnější oblast světa a jak se k tomu postaví tam, bude asi fakt rozhodující.
Odpovědět
KK

Karel Karel

27.9.2020 14:10
Coronavir má jediné plus. Dokázal, jak zrůdné je neustálé rozšiřování
letecké dopravy, která škodí více životnímu prostředí než to proklínané
uhlí...
Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist