https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/trener-fotbalistu-paris-st.germain-se-omluvil-ze-nevhodny-zert-o-ekologii
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Trenér fotbalistů Paris St. Germain se omluvil ze nevhodný žert o ekologii

10.9.2022 00:01 | PAŘÍŽ (ČTK)
Fotbalový míč na hřišti
Fotbalový míč na hřišti
Trenér fotbalistů Paris St. Germain Christophe Galtier se omluvil za nevhodný vtip o klimatické situaci. Kouč po výhře 2:1 nad Juventusem v Lize mistrů prohlásil, že on i klub berou ochranu životního prostředí velmi vážně.
 

Galtier totiž na tiskové konferenci dostal otázku, proč pařížský celek k sobotnímu utkání domácí soutěže letěl, když cesta "ekologičtějším" vlakem by mu zabrala ani ne dvě hodiny.

Na to kouč zareagoval, že už to řešil s vedením a příště k utkání pojedou na kolečkové plachetnici. To se však setkalo s velkou nelibostí nejen u veřejnosti, ale i u předních politických představitelů včetně francouzské ministryně sportu.

Galtier se proto po úterním vstupu do základní skupiny Ligy mistrů omluvil. "Věřte mi, že problémy, které má naše planeta s klimatem, sleduji. Vím, že musíme být zodpovědní, a ví to i hráči i klub," řekl šestapadesátiletý trenér v rozhovoru pro Canal+.

"Byl to špatný vtip a uvědomil jsem si to v podstatě okamžitě. Nicméně ani to však nemění nic na tom, že jsem se přesvědčil o tom, že žijeme ve Franci, kde už se nesmí ani žertovat," dodal.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

ig

10.9.2022 14:50
Se už všichni pomátli? Možná chybí naše kolektivní zkušenost, že revolucionáři a aktivisti nemají smysl pro humor a berou se smrtelně vážně. Pak lidi dělají takové věci, jako že vysvětlují vtipy... A zbytečně, oni to stejně nepochopí.
Odpovědět
 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist