https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/trumpova-administrativa-instruovala-agenturu-ochrany-zivotniho-prostredi-aby-smazala-stranku-o-klimatickych-zmenach
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Trumpova administrativa instruovala Agenturu ochrany životního prostředí, aby smazala stránku o klimatických změnách

25.1.2017 14:56 | PRAHA (Ekolist.cz)
Klimaskeptik Donald Trump se zřejmě snaží smazat stopy svého předchůdce Baracka Obamy na poli ochrany klimatu.
Klimaskeptik Donald Trump se zřejmě snaží smazat stopy svého předchůdce Baracka Obamy na poli ochrany klimatu.
Administrativa nového amerického prezidenta Donalda Trumpa instruovala Agentura ochrany životního prostředí Spojených států (Environmental Protection Agency, EPA), aby ze svého webu stáhla stránky věnované změně klimatu. Informuje o tom agentura Reuters.
 

Donald Trump svůj úřad nastoupil 20. ledna. Od té doby již stihl znovu povolit Obamou pozastavený projekt dakotského ropovodu. Kvůli jeho výstavbě se v USA konaly veliké protesty a stal se tématem č. 2, hned po amerických volbách.

Dalším výrazným krokem klimaskeptika Donalda Trumpa je smazat stopy svého předchůdce Baracka Obamy na poli ochrany klimatu. Zaměstnanci EPA agentuře Reuters potvrdili, že je jejich nadřízení instruovali odstranit stránky o změnách klimatu. Tyto stránky obsahovaly jak detailní data o emisích, tak odkazy na vědecké práce na téma globálního oteplování. Stránka by měla být odstraněna dnes (středa), aktuálně na webu stále je.

Podle deníku Guardian se Trumpova administrativa snaží řídit komunikaci s veřejností i médii u řady úřadů.

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
mmo
tisknout poslat
 twitter

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk

Všechny komentáře (8)

Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení


Zapomněli jste heslo? Změňte si jej.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

MM

Milan Milan

25.1.2017 19:43
Však bylo taky načase, aby někdo dal stopku a zastavil to lobistické klimablouznění, které by nahnalo obrovské zisky do kapes několika vyvolených a světu by nic nepřineslo. Jen se podívejte kam nás přivedlo řešení kvality ovzduší v republic?. První bezvětří a smog pomalu nad celou republikou i tam kde nikdy nebyl ani v dobách industrializace ČSSR a v době nejrozvinutějšho težkého průmyslu. A mld vyhazuje vláda dál a dál a pokud nezmění bludnou dotační politiku bude to s ovzduším v krajích čím dál tím horší. Ale na pochopení příčiny a následku je tam evidentní absence inteligence. Snad nějaký přidělený asistent by pomohl.
Odpovědět
MJ

Martin Jasan

27.1.2017 09:44 Reaguje na Milan Milan
Wow. Logika, že boj proti změnu klimatu je tajně podplacený (aniž by se dalo ukázat komu konkrétně, že by se to mělo jako hodit), zatímco cenzura za účelem prosazení těžby ropy a miliardových zisku několika těžebních korporací (a na nich napojených politiků - evidentně včetně Trumpa) bude čistá jak slovo bóží. Tak, takovýhle komentář už chce opravdu hodně velkou dávku demence.
Odpovědět
MJ

Martin Jasan

27.1.2017 09:35
Tys asi nežil v severních Čechách, v 80.-90. letech, kdy kvuli smogu nebylo vidět na 5 m a koncentrace SO2 byly 100x násobné oproti současnosti, že? Jinak bys takovou pitomost ani nemohl napsat.
Odpovědět
KP

Karel Padevet

27.1.2017 10:04 Reaguje na Martin Jasan
Jen taková úplná drobnost... v tom "boji" jde především o CO2.. ten Vám nějak škodí a škodil?
Odpovědět
MJ

Martin Jasan

31.1.2017 20:19 Reaguje na Karel Padevet
Příspevěk reagoval na příspěvek Milana Milana o smogu - tam je myslím SO2 relevantní, co?
Odpovědět
Katka Linke

Katka Linke

1.2.2017 06:22
SO2 ve smogu už není relevantní. Více jde o polétavý prach PM10, který ale nejvíc vzniká v dieselových motorech. Sírou se dokonce musí více hnojit rostliny, protože depozice z elektráren už není. No uvidíme, jak světoví potentáti rozdají Trumphy a komu zůstane Černý Petr.
Odpovědět
lu

1.2.2017 08:51 Reaguje na Katka Linke
ehm, prosím, ten polétavý prach nebo oxidy síry mají podle Vás na klima vliv jaký přesně?

hele, je to úplně jednoduchý, Trump není u vesla ani čtrnáct dní a zkuste si dojet z Brna do Prahy - klimatická změna je fuč :)
Odpovědět
MJ

Martin Jasan

1.2.2017 12:03 Reaguje na
Příspevěk reagoval na příspěvek Milana Milana o smogu - tam je myslím SO2 relevantní, ne?
Odpovědět
reklamaBlíž přírodě

 

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist