https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/u-tasmanie-zemrel-muz-po-utoku-trnuchy
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

U Tasmánie zemřel muž po útoku trnuchy

19.11.2018 00:42 | PRAHA (ČTK)
Trnuchy nejsou považovány za agresivní a smrtelné útoky na člověka jsou mimořádně vzácné.  Ilustrační snímek.
Trnuchy nejsou považovány za agresivní a smrtelné útoky na člověka jsou mimořádně vzácné. Ilustrační snímek.
Foto | Paul-W / Flickr
Muž koupající se u pobřeží Tasmánie se stal obětí trnuchy. Paryba patřící mezi rejnoky 42letého plavce bodla do podbřišku. Ten poté zemřel na srdeční zástavu. Informovala o tom místní policie.
 

Neštěstí se stalo při pobřeží východně od Hobartu. V okamžiku útoku byl muž v moři sám. Z vody ho vytáhl přítel, veškeré snahy o resuscitaci ale byly marné.

Trnuchy nejsou považovány za agresivní a smrtelné útoky na člověka jsou mimořádně vzácné. Jejich jed způsobuje bolesti, může měnit tepovou frekvenci a ovlivnit dýchání.

V roce 2006, při filmování podmořské fauny u břehů Austrálie, zabil australského dokumentaristu Steva Irwina rejnok, který ho bodl přímo do srdce.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist