https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/uherske-hradiste-kratkymi-komiksy-upozornuje-na-nakladani-s-odpady
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Uherské Hradiště krátkými komiksy upozorňuje na nakládání s odpady

18.5.2019 00:11 | U. HRADIŠTĚ (ČTK)
Město Uherské Hradiště připravilo kampaň, která pomocí krátkých komiksů upozorňuje občany na některé zásady či novinky v nakládání s odpady.
Město Uherské Hradiště připravilo kampaň, která pomocí krátkých komiksů upozorňuje občany na některé zásady či novinky v nakládání s odpady.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | mesto-uh.cz
Město Uherské Hradiště připravilo kampaň, která pomocí krátkých komiksů upozorňuje občany na některé zásady či novinky v nakládání s odpady. Jednoduchá postavička děvčátka, kterou vytvořila studentka UMPRUM Uherské Hradiště Jana Zháňalová, upozorňuje na černé skládky, nakládání s kovovým odpadem, nutnost sešlapávání PET lahví nebo rozkládání papírových krabic před vyhozením, sdělil včera v tiskové zprávě mluvčí radnice Jan Pášma. Smyslem kampaně je snížit množství směsného komunálního odpadu.
 

"Je důležité stále připomínat, co kam patří. Občané odpad třídí, ale ne vždy úplně správně," uvedl místostarosta Čestmír Bouda (KDU-ČSL).

Podíl vytříděného odpadu se ve městě zvyšuje. "Tuto informaci vnímáme velmi pozitivně a je evidentní, že občanům na životním prostředí záleží. Město Uherské Hradiště je dlouhodobě v třídění odpadů velmi úspěšné, což dokazuje opakovaná výhra v soutěži O keramickou popelnici, která hodnotí aktivity v třídění komunálního odpadu," uvedl starosta Stanislav Blaha (ODS). Poslední novinkou bylo pořízení nádob na použité oleje a tuky z domácností, které radnice nechala rozmístit ve městě.

Obyvatelé však mají rezervy například v kvalitě vytříděného bioodpadu. Do hnědých popelnic lidé často vhazují plastové obaly a jiné nevhodné materiály. "Třídění takto znehodnocovaného materiálu je poměrně náročné, provádí se speciální technikou a je velmi drahé. Další bolestí města je ukládání nevhodného odpadu ke kontejnerovým stáním a černé skládky," uvedl mluvčí. Lidé také často odkládají matrace nebo kusy nábytku ke kontejnerům.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist