https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/unik-chloru-v-norskych-sadkach-usmrtil-bezmala-100.000-lososu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Únik chloru v norských sádkách usmrtil bezmála 100 000 lososů

11.8.2021 01:22 | OSLO (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Zdroj | Compassion in World Farming
Únik chloru na norské lososové farmě usmrtil na 96 000 ryb. Kontaminovaná voda odtekla do moře, informovala agentura AP, která se odvolává na norská média.
 

Podle mluvčího firmy Grieg Seafood, která se zabývá chovem lososů, se nehoda stala ve fjordu poblíž severonorského města Alta. Do kádě s lososy určenými na porážku se dostalo 15 000 litrů chloru, který měl vodu po rybách vydezinfikovat.

Policie uvedla, že uhynulo "značné množství lososů" a že uniklá tekutina vytekla do Atlantského oceánu. Nebezpečí pro obyvatelstvo podle ní nehrozilo. Příčina havárie je předmětem vyšetřování.

Grieg Seafood se popisuje jako přední světová firma na chov lososů. Své farmy má kromě Norska také v Kanadě a na britských Shetlandských ostrovech. Akcie firmy na burze v Oslu v reakci na neštěstí klesly o více než tři procenta.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist