https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/uprchleho-byka-ze-slovenska-odstrelil-v-lese-u-hodonina-myslivec
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Uprchlého býka ze Slovenska odstřelil v lese u Hodonína myslivec

13.11.2018 00:30 | HODONÍN (ČTK)
Policie včera zasahovala kvůli splašenému býkovi, který utekl ze Slovenska a přes řeku Moravu se dostal až do Hodonína. / Ilustrační foto
Policie včera zasahovala kvůli splašenému býkovi, který utekl ze Slovenska a přes řeku Moravu se dostal až do Hodonína. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Policie včera zasahovala kvůli splašenému býkovi, který utekl ze Slovenska a přes řeku Moravu se dostal až do Hodonína. Vyhledal ho vrtulník, poté zvíře odstřelil myslivec. Panovaly obavy, že by býk mohl zaútočit na lidi, uvedl na policejním webu mluvčí Petr Zámečník. Žádný člověk nebyl zraněn.
 

Policisté oznámení o splašeném býkovi v blízkosti řeky Moravy v Hodoníně přijali včera po 11:00. Býk na Slovensku utekl při přepravě, následně překonal řeku a dostal se na český břeh. "Zaběhl do areálu kynologického cvičiště, kde následně poničil oplocení a utekl do přilehlého lesa," uvedl Zámečník.

Přivolaní policisté měli podle mluvčího zabránit přesunu zvířete do obydlené části města a eliminovat možnost ohrožení veřejnosti.

"Protože se býk ukrýval v lese a nebylo zřejmé, kde se pohybuje, byl na místo vyslán i policejní vrtulník, který jej měl dohledat. Policisté si přizvali také myslivce, který po lokalizaci býka vrtulníkem provedl jeho odstřel," uvedl mluvčí. Doplnil, že šlo o les mezi Hodonínem a Rohatcem.

Odstřel byl podle mluvčího zvolen kvůli tomu, že v dané situaci nešlo jiným způsobem zajistit, že se býk nedostane do obydlené části.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist