https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/urady-na-aljasce-varuji-obyvatele-pred-utocicimi-vydrami
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

Úřady na Aljašce varují obyvatele před útočícími vydrami

30.9.2021 00:47 | WASHINGTON (ČTK)
Foto | Valerie / Flickr
Obyvatelé města Anchorage na Aljašce se poměrně často potýkají s medvědy a losy, úřady je však nyní varují před dalším divokým zvířetem, které začalo působit problémy - před vydrami. V poslední době několikrát napadly lidi nebo jejich domácí mazlíčky v některých oblíbených venkovních oblastech, píše agentura AP, která se odvolává na list Anchorage Daily News.
 

Tento měsíc například u místního kachního rybníka pokousaly devítiletého chlapce, kterému pak zdravotníci na pohotovosti museli aplikovat injekci proti vzteklině. "Tento týden byla pokousána žena, když zachraňovala svého psa před skupinou podobných vyder u Univerzitního jezera," uvedl úřad pro ochranu ryb a divoké zvěře (ADF&G). Na jiném místě u stejného jezera pak vydry pokousaly ještě jiného psa.

Úřad proto vyzývá obyvatele města, aby byli obzvláště opatrní u řek, potoků a jezer. "Kvůli ohrožení bezpečnosti veřejnosti se pokusíme tuto skupinu vyder najít a odstranit. Budeme dbát na to, abychom odstranili pouze zvířata, která projevují toto nezvyklé chování," poznamenal úřad v prohlášení.

Vydry občas zaútočí, ale takové chování není u těchto zvířat považováno za běžné, podotkla agentura AP. Úřady na Aljašce zatím nevědí, zda za nedávnými napadeními stojí stejná skupina těchto zvířat.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist