https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-antverpske-zoo-se-koronavirus-potvrdil-u-dvou-hrosich-samic
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V antverpské zoo se koronavirus potvrdil u dvou hroších samic

6.12.2021 00:12 | ANTVERPY (ČTK)
Podle ošetřovatelů by mohlo jít o první známý případ covidu-19 u tohoto druhu.
Podle ošetřovatelů by mohlo jít o první známý případ covidu-19 u tohoto druhu.
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | quimuns / Pixabay
V zoologické zahradě v Antverpách se potvrdilo onemocnění covidem-19 u dvou hroších samic. Podle ošetřovatelů by mohlo jít o první známý případ covidu-19 u tohoto druhu, uvedla agentura Reuters.
 

Hrošice Imani a Hermien jsou staré 14, respektive 41 let a kromě rýmy nemají žádné příznaky. Zoo je nicméně preventivně přemístila do karantény.

"Pokud vím, je to u tohoto druhu poprvé. Celosvětově byl tento virus zaznamenán především u lidoopů a kočkovitých šelem," uvedl veterinář antverpské zoo Francis Vercammen. Předpokládá se, že se koronavirus přenesl ze zvířete na člověka, a je prokázáno, že se dostal i z člověka na zvíře.

Domácí zvířata včetně koček, psů a fretek se nakazila po kontaktu se svými majiteli. V zoologických zahradách byly zaznamenány případy koronaviru u zvířat, jako jsou velké kočky, vydry, primáti a hyeny.

Nemoc se rozšířila také v chovech norků a mezi volně žijícími zvířaty, například jeleny.

Zoo v Antverpách příčinu nákazy vyšetřuje. Žádný z ošetřovatelů neměl v poslední době příznaky covidu-19 ani nebyl pozitivně testován na tento virus, uvedla zoo v belgickém městě.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Blíž přírodě

Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist