https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-brne-budou-na-den-zeme-ochutnavat-zaludovou-kavu-a-objevovat-jedly-plevel
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Brně budou na Den Země ochutnávat žaludovou kávu a objevovat jedlý plevel

22.4.2023 00:57 | BRNO (ČTK)
"Mladé čerstvě rozvinuté listy lípy srdčité a buk - ty jsou opravdu lahůdka," uvedla odbornice na přírodní zahrady.
"Mladé čerstvě rozvinuté listy lípy srdčité a buk - ty jsou opravdu lahůdka," uvedla odbornice na přírodní zahrady.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Brněnské středisko ekologické výchovy Lipka chystá zábavní a zároveň osvětový program k sobotnímu Dni Země, a to s podtitulem Planeta na talíři. V plánu jsou kulinářské workshopy, ochutnávky, divadelní představení nebo bylinkové dílny. Zájemci budou moci ochutnat například žaludovou kávu či objevovat jedlý plevel.
 

Program je naplánovaný v pátek odpoledne a v sobotu. "Letos jsme si vzali na mušku všemi oblíbené téma - jídlo. Nakoukneme pod pokličku globální produkci potravin, poradíme, jak ušetřit díky jedlým divokým rostlinám, budeme řešit welfare zvířat, uhlíkovou stopu jídla a zátěž pro životní prostředí. U toho všeho budeme vařit, péct a hlavně ochutnávat," uvedla organizátorka Dne Země Veronika Neckařová z Lipky.

Ochutnávat budou moci děti i dospělí na čtyřech akcích v areálech pracovišť Lipky a jejich okolí. V pátek začne program odpolední akcí Prostřeno na Lipové v Brně-Pisárkách. V sobotu naváže Jezírko u Soběšic s akcí Poklady za humny, Rozmarýnek v Jundrově a také Rychta v Krásensku. Děti se mohou těšit na divadlo Šumafuk, Mikro-Teatro, ÚDiF či DIP, chybět nebude koncert, biofarma se zvířaty, tvořivé dílničky, lesní stezka s úkoly, vaření na ohni či solárním vařiči a obří nafukovací kostka tuny CO2.

Třešničkou na dortu bude podle organizátorů objevování jedlých plevelů, které lze natrhat takřka za domem a zdarma. "Jaro je výborná doba na ochutnání divokých rostlin z naší přírody, a zdaleka se nemusíme držet jen při zemi. Mladé čerstvě rozvinuté listy lípy srdčité a buk - ty jsou opravdu lahůdka," uvedla odbornice na přírodní zahrady Pavlína Žilková z Lipky. Podrobnosti a program lze najít na webu střediska.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

 
reklama


Pražská EVVOluce

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Ecn studiu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist