https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-brne-je-k-mani-vice-jedlicek-v-kvetinacich-prodaji-se-vsechny
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Brně je k mání více jedliček v květináčích, prodají se všechny

17.12.2019 00:10 | BRNO (ČTK)
Ekologové v Brně letos dali do prodeje proti loňskému roku podstatně více jedlí bělokorých v květináčích, které jsou alternativou klasického vánočního stromku a které mohou lidé na jaře vysadit v lesích mezi Vranovem a Svinošicemi na Brněnsku.
Ekologové v Brně letos dali do prodeje proti loňskému roku podstatně více jedlí bělokorých v květináčích, které jsou alternativou klasického vánočního stromku a které mohou lidé na jaře vysadit v lesích mezi Vranovem a Svinošicemi na Brněnsku.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Ekologové v Brně letos dali do prodeje proti loňskému roku podstatně více jedlí bělokorých v květináčích, které jsou alternativou klasického vánočního stromku a které mohou lidé na jaře vysadit v lesích mezi Vranovem a Svinošicemi na Brněnsku. Lidé mají o jedličky zájem, z původně nabízených 1760 kusů jich na prodejních místech zbývá asi 380. Prodají se tak nejspíš všechny, řekla koordinátorka prodeje Tereza Žižková z brněnského centra ekologické výchovy Rezekvítek.
 

Loni šlo do prodeje asi o 650 stromků méně. Za letošním zvýšením počtu je podle Žižkové především to, že jedličky v květináčích jsou nově k dostání i na vánočních trzích na náměstí Svobody. Ekologové je začali prodávat od 25. listopadu.

"Jedličky v květináčích se letos prodávají velmi dobře, máme z toho radost. Hlavní zásluhu na zvýšení počtu má Nadace Veronica, která je jejím největším prodejcem, letos si jich vyžádala 1500. A vypadá to, že všechny prodá," uvedla Žižková.

Stromky jsou v Brně k mání na 12 místech, vedle tří prodejních míst Nadace Veronica je lidé mohou koupit také u Rezekvítku, v EkoCentru Brno, v Informačním centru YMCA Brno, na dvou místech firmy Lesy města Brna a na třech místech školského zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka.

Cena za stromek je stejná jako loni, tedy 120 korun. Ke každému stromku, který je asi půl metru vysoký, dostane kupující návod, jak se o něj má přes zimu starat.

Vánoční jedličky v květináči nabízí brněnské ekologické organizace 20. Smyslem projektu je omezit plýtvání řezanými stromky a zároveň vracet zpět do brněnských lesů původní druh - jedli bělokorou. Společné jarní výsadby se pravidelně účastní desítky lidí, letos jich stromek přišlo zasadit asi 200.


reklama

 
Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist