https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-brne-zacne-festival-ekofilm-tvurci-prihlasili-pres-2200-filmu
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Brně začne festival Ekofilm, tvůrci přihlásili přes 2200 filmů

2.10.2018 00:15 | BRNO (ČTK)
Nejlepší filmy o ekologii se budou v Brně od příštího týdne ucházet o ocenění na mezinárodním festivalu Ekofilm.
Nejlepší filmy o ekologii se budou v Brně od příštího týdne ucházet o ocenění na mezinárodním festivalu Ekofilm.
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | Ekofilm
Nejlepší filmy o ekologii se budou v Brně od příštího týdne ucházet o ocenění na mezinárodním festivalu Ekofilm. Tvůrci z celého světa přihlásili více než 2200 filmů, z nichž výběrová komise vybrala soutěžních pětadvacet. Ministerstvo životního prostředí (MŽP), které akci zaštiťuje, vybralo letos jako téma festivalu voda v krajině a její nedostatek, řekl na tiskové konferenci náměstek ministra Vladislav Smrž. Loni hlavní cenu získal německý film s názvem Megeti - ztracená vlčice.
 

V pořadí 44. ročník festivalu se v Brně uskuteční 11. až 13. října, promítat se bude v kině Scala a v Otevřené zahradě Nadace Partnerství. Festival zahájí 10. října koncert skupiny Mydy Rabycad v parku na Moravském náměstí, na programu je v tento den i konference s názvem Měníme svět. Podrobný program je na webových stránkách www.ekofilm.cz.

"Filmy tentokrát dorazily z více než 50 zemí, nejvíce přihlášených jich bylo z Indie, asi 270. Čeští tvůrci přihlásili zhruba 30 filmů, což je výrazně více než loni. Zajímavostí je, že třeba ze Slovenska dorazily dva filmy, což je stejný počet jako z Afghánistánu," řekl dramaturg festivalu Martin Vyhnal.

Z celkového počtu komise vybrala 25 filmů, které budou soutěžit ve třech kategoriích. Vedle hlavní ceny udělí porota ocenění v kategoriích krásy přírody, středoevropský film a krátký film. Svou cenu udělí i prezident festivalu, uvedl mluvčí festivalu Martin Gillár.

Zájemci uvidí například snímky z Německa, Itálie, Francie, Indie, Velké Británie nebo USA. "Snažili jsme se o rozmanitý program, aby si tam každý našel něco svého. Chceme ukázat i harmonii, ne jen depresivní věci, takže k vidění bude třeba film o soužití kamčatských medvědů s řekou," uvedl Vyhnal.

Loni získal hlavní cenu německý film režiséra Yanna Sochaczewského s názvem Megeti - ztracená vlčice, který vypráví dojemný příběh samice vlčka etiopského putující po vyprahlé vrchovině Etiopie přezdívané střecha Afriky. Ocenění si odnesly další čtyři snímky v různých kategoriích. Tvůrci z celého světa tehdy přihlásili přes 2500 filmů, dramaturgický tým vybral do soutěžní části stejně jako letos 25 z nich.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist