https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-denverske-zoo-maji-covid-19-dve-hyeny-coz-je-u-tohoto-druhu-prvni-pripad
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V denverské zoo mají covid-19 dvě hyeny, což je u tohoto druhu první případ

7.11.2021 00:26 | WASHINGTON (ČTK)
Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto | Gastrocycle / Wikimedia Commons
V zoo v americkém Denveru se potvrdilo onemocnění covidem-19 u dvou tamních hyen. Pozitivní testy na koronavirus mělo i 11 lvů a dva tygři, informovala agentura AP, podle níž jde o první známý případ covidu-19 u hyen.
 

Hyeny Ngozi a Kibo jsou staré 22, respektive 23 let a veterináři očekávají, že se plně uzdraví.

Testy se v zoo provedly, když si personál všiml, že se několika lvům nedaří dobře.

"Hyeny jsou známé svou odolností a houževnatostí, dokážou se vyrovnat s antraxem, vzteklinou i psinkou. Tyto dvě jsou jinak zdravé a očekává se, že se plně uzdraví," uvedla v zoo v prohlášení. Obě zvířata mají mírné symptomy, jsou trochu apatická, mají výtok z čenichu a kašlou.

Podle amerického ministerstva zemědělství se infekce koronavirem potvrdila u několika zvířecích druhů, většinou u těch, které byly v těsném kontaktu s člověkem s covidem-19. Vědci šíření koronaviru mezi zvířaty zkoumají, ale podle dostupných informací je riziko přenosu viru ze zvířat na lidi nízké, uvádí AP.

Doporučuje se, aby lidé nemocní covidem-19 nebyli v úzkém kontaktu se zvířaty, a chránili je tak před nákazou.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist