https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-hradecke-galerii-je-k-videni-vystava-priblizujici-morsky-svet
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V hradecké galerii je k vidění výstava přibližující mořský svět

29.6.2018 00:10 | HRADEC KRÁLOVÉ (ČTK)
Výstava zavede návštěvníky do fascinujícího světa živočichů žijících pod mořskou hladinou i na pobřeží středomořských pláží. K vidění budou například čelisti žraloků, ušní kosti vorvaně, záhadná hlubinná ryba ďas mořský a některé druhy mořských ptáků. / Ilustrační foto
Výstava zavede návštěvníky do fascinujícího světa živočichů žijících pod mořskou hladinou i na pobřeží středomořských pláží. K vidění budou například čelisti žraloků, ušní kosti vorvaně, záhadná hlubinná ryba ďas mořský a některé druhy mořských ptáků. / Ilustrační foto
Licence | Volné dílo (public domain)
Foto | tpsdave / Pixabay
V Galerii moderního umění v Hradci Králové mohou návštěvníci od včerejška vidět výstavu přibližující mořský svět. Expozici nazvanou Pod mořskou hladinou připravilo Muzeum východních Čech v Hradci Králové a potrvá do 23. září, řekla mluvčí muzea Veronika Hepnarová. Výstava je v galerii, protože muzeum prochází rekonstrukci.
 
Výstava Pod mořskou hladinou
Výstava Pod mořskou hladinou
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Zdroj | muzeumhk.cz

"Výstava zavede návštěvníky do fascinujícího světa živočichů žijících pod mořskou hladinou i na pobřeží středomořských pláží. K vidění budou například čelisti žraloků, ušní kosti vorvaně, záhadná hlubinná ryba ďas mořský a některé druhy mořských ptáků," řekla Hepnarová.

Mezi exponáty nechybí ani zkameněliny živočichů z druhohorního moře, které zaplavovalo území dnešní ČR před 100 miliony lety.

Vystaveny jsou také ulity a lastury 94 mořských druhů měkkýšů. Neméně atraktivní jsou i ukázky ostatních bezobratlých – např. korálů a krabů.

Výstava z přírodovědeckých sbírek muzea bude přístupna veřejnosti každý den kromě pondělí, vždy od 10:00 do 18:00 hodin.reklama

Další informace |
Líbil se vám článek? Přispějte si na napsání dalšího.
tisknout poslat
 twitter
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

reklama


Blíž přírodě

 


Pražská EVVOluce
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist