https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-indonesii-nasli-mrtveho-tygra-zrejme-se-stal-obeti-pytlaku
zprávy o přírodě, životním prostředí a ekologii
Přihlášení

V Indonésii našli mrtvého tygra, zřejmě se stal obětí pytláků

21.5.2020 00:24 | JAKARTA (ČTK)
Pytláctví je důvodem smrti 80 procent tygrů sumaterských, kteří jsou ve volné přírodě na pokraji vyhynutí. / Ilustrační foto
Pytláctví je důvodem smrti 80 procent tygrů sumaterských, kteří jsou ve volné přírodě na pokraji vyhynutí. / Ilustrační foto
Licence | Všechna práva vyhrazena. Další šíření je možné jen se souhlasem autora
Mrtvolu tygra sumaterského našli ochránci přírody na indonéském ostrově Sumatra. Tato kriticky ohrožená šelma se zřejmě stala obětí pytláků, informovala agentura AFP s odvoláním na místní úřady.
 

Částečně rozložené tělo mladého, asi rok a půl starého samce s useknutými tlapami se našlo tento týden v blízkosti plantáže palem pěstovaných na výrobu palmového oleje v provincii Riau na východě Sumatry.

"Pytláci ho přilákali na nastraženou mrtvolu vepře," řekl ředitel místní agentury pro ochranu přírody Suharyono, který jako mnoho Indonésanů používá jen jedno jméno.

Pytláctví je důvodem smrti 80 procent tygrů sumaterských, kteří jsou ve volné přírodě na pokraji vyhynutí; odhaduje se, že na Sumatře zbývá necelých 400 jedinců. Ceněná je jak jejich kožešina, tak části těl používané v tradiční medicíně.


reklama

 
BEZK využívá agenturní zpravodajství ČTK, která si vyhrazuje veškerá práva. Publikování nebo další šíření obsahu ze zdrojů ČTK je výslovně zakázáno bez předchozího písemného souhlasu ze strany ČTK.

Online diskuse

Redakce Ekolistu vítá čtenářské názory, komentáře a postřehy. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se ale zároveň zavazujete dodržovat pravidla diskuse. V případě porušení si redakce vyhrazuje právo smazat diskusní příspěvěk
Všechny komentáře (1)
Do diskuze se můžete zapojit po přihlášení

Zapomněli jste heslo? Změňte si je.
Přihlásit se mohou jen ti, kteří se již zaregistrovali.

mr

21.5.2020 22:17
Vážený Ekoliste, rozčarování sumaterských ochranářů rozumím. Nerozumím však jednání "ochránců" u nás, jež na svůj mnohdy pochybný provoz berou každoročně solidní peníz od našich daňplátců a oni za to si dovolí gaunerství nemající snad obdoby. A navíc i státem placení zbyteční ouřadi jim to tolerují. Než aby pustili vzácné živočichy do přírody nebo je rozdali různým chovatelům, tak je sprostě utratí. S takovou ochranou přírody se prostě "běžte bodnout". Zároveň tímto i silně pochybuji o vaší snaze poctivě a nezaujatě informovat čtenáře se zájmem o přírodu, jelikož nevěřím, že by vám tato zpráva nějakým zázrakem unikla:

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ostravska-zoo-pod-palbou-kvuli-utraceni-zdravych-rysu-40324454


Odpovědět
reklama
Ekolist.cz je vydáván občanským sdružením BEZK. ISSN 1802-9019. Za webhosting a publikační systém TOOLKIT děkujeme Econnectu. Navštivte Ecomonitor.
Copyright © BEZK. Copyright © ČTK, TASR. Všechna práva vyhrazena. Publikování nebo šíření obsahu je bez předchozího souhlasu držitele autorských práv zakázáno.
TOPlist TOPlist